Elegance lovící vydry je výjimečná. Podívejte se na podvodní záběry!

Viděli jste už někdy lovící vydru? Ne? Tak to jste o mnoho přišli!
Vydra s rybkou
Vydra s rybkou
profimedia

reklama

Vyfotit vydru pod vodou, to opravdu není nic snadného. Tedy u vydry mořské to zase takový problém není – v průzračné vodě se zvědavé šelmy fotí skoro samy. Zato naše evropská vydra říční, to už je oříšek. Proč?

Jednak je mnohem méně společenská než její mořská příbuzná: žije dost teritoriálním způsobem života, moc nemá ráda společnost lidí ani jiných tvorů. A to ani nemluvě o tom, že říční voda je mnohem méně průzračná než ta mořská – a také s v ní výrazně hůře potápí. Navíc vydry vyrážejí na lov až odpoledne a k večeru, kdy už nejsou ani zdaleka ideální světelné podmínky... 

O to více vynikne úspěch italské fotografky Giorgie Marinoni, které se podařilo získat následující sérii snímků:

Dvaatřicetiletá amatérská fotografka fotografie pořídila v Itálii v jednom z národních parků na severu Pávie. Kdybyste měli hodně velké štěstí, mohli byste podobné fotky udělat i u nás v České republice. Vydry jsou u nás sice kriticky ohrožené, ale v několika českých řekách žijí.

Bohužel podle statistik je nejčastějším místem, kde můžete vydru říční potkat v ČR, je silnice. Drtivá většina vyder totiž u nás umírá právě v důsledku dopravních nehod – až přes 80 procent!

Podívejte se, jak elegantní je vydra i v pohybu:


TADY JSOU DALŠÍ ČLÁNKY O KRÁSNÝCH A BOHUŽEL OHROŽENÝCH ZVÍŘATECH:

Netopýří hlava

V některých jeskyních vymřelo už 99 procent netopýrů. Kdy vyhynou úplně?

Tygr s vyceněnými zuby

Nejohroženější šelmy jsou ty nejkrásnější. 10 druhů, které nepřežijí století

Tygr sumaterský

10 druhů zvířat, která do 10ti let vyhynou

reklama

reklama