Dlouhověkost koček se dále prodlužuje. Uhodnete, kolika let se dožila nejstarší kočka?

Kočky překonávají v posledních letech všechny věkové rekordy... Proč?
Kolik roků má nejstarší kočka světa?
Kolik roků má nejstarší kočka světa?

reklama

Kočky mají sedm životů, říká se. Ta na fotografii nahoře jich má, tedy měla rozhodně mnohem víc – jde totiž o kočku, která se podle Guinessovy knihy rekordů stala nejdéle žijící kočkou na Zemi.

Jmenuje se Tiffany Two, žila v San Diegu a 13. března 2015 oslavila 27. narozeniny. V běžném přepočtu na lidské roky to znamená, že jí bude 125 let. Minulý čas je na místě, skonala totiž 22. května 2015.

U kočky je to extrémní věk: průměrný věk koček je totiž 10 let. Velmi se to liší podle toho, zda kočky žijí doma nebo venku: u koček venkovních se průměrná délka života pohybuje kolem 7 let, u koček žijících jen doma to bývá až 14 let.

Tiffany je sice současnou držitelkou rekordu v kočičí dlouhověkosti, na absolutního šampiona však stále vůbec nemá. Byl jím texaský Creme Puff, který zemřel roku 2005 ve věku 38 let. Dá se však očekávat, že tento rekord bude v příštích letech poměrně snadno překonán.

Veterinární péče má totiž dnes kvality zcela nesrovnatelné s čímkoliv dostupným v minulosti. Pravidelné očkování koček, schopnost léčit jim polypy a dokonce i nádory, to je něco, o čem mohli dříve majitelé koček jen snít – a dnes jsou skutečností.

Podle veterinářů je však největší výhodou dnešních koček strava. Speciální krmiva pro kočky zajišťují zvířatům přesný mix látek, které potřebují k životu.

Text: RD

 

Biobot

Robot, co běhá jako kočka. Made in Švýcarsko

reklama

reklama