VIDEO: Flying Bulls jsou vysokou školou skupinové akrobacie. Startují v neděli na Primě ZOOM

Unikátní česká dokumentární série V kokpitu spojuje příběhy tří posádek. Dramatické záběry sledujte každou neděli na Primě ZOOM.
Flying Bulls ve formaci
Flying Bulls ve formaci
archiv Prima ZOOM

reklama

Dostaňte najednou do vzduchu čtyři mimořádně silné akrobatické stroje XtremeAir XA-42, přinuťte je vzápětí zaujmout těsnou a velmi přesnou sestavu, abyste se pak mohli kochat jedinečnými prvky skupinové a zrcadlové akrobacie létanými v těsné formaci. Právě jste nechali odstartovat českou akrobatickou letku The Flying Bulls Aerobatics Team, která předvádí to nejlepší ze skupinové akrobacie na světě. Jak se s létáním v tak těsné formaci sžívá nováček týmu Jan Tvrdík uvidíte v dalších dílech dokumentární série V kokpitu vždy v neděli v 17.55 na Primě ZOOM.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

V kokpitu 2 - Flying Bulls v akci

 

Přesnost, rychlost a přitom vysoká ovladatelnost letadel je podmínkou úspěchu. Česká elitní akrobatická čtyřka, do níž kromě Jana Tvrdíka (létá na slotu, tedy úplně vzadu) patří i Stanislav Čejka jako vedoucí, Jan Rudzynskij (levé křídlo) a Miroslav Krejčí (pravé křídlo), létá na německých dvoumístných strojích XA-42 (XtremeAir Sbach 342). Letka se základnou v Jaroměři je používá od roku 2014, kdy nahradily předchozí úspěšné české stroje Zlín 50LX. Nebylo to ale jen tak. Už po druhém testování XA-42 v Česku zůstalo na papíře 15 technických a aerodynamických úprav, které si tým přál provést.

Beechcraft C-45H z roku 1942

Češi provozují unikátní Beechcraft z roku 1942 – letoun pro bombometčíky a rizikové země

 

Základní údaje: délka: 6,67 m, rozpětí: 7,5 m, hmotnost při startu: 850 kg, dostup: 4572 m

Akrobatický speciál vyprojektovali Philipp Steinbach a Albert Mylius pro firmu XtremeAir GmbH v německém Hecklingenu jako dvoumístný akrobatický dolnoplošník s pevným podvozkem a ocasním kolem. Motor Lycoming AEIO 580 B1A o výkonu 315 koní (230 kW) dodává letadlu maximální rychlost 420 km/h. Díky nádržím na 210 litrů paliva může stroj při cestovní rychlosti 300 km/h a spotřebě 45 litrů za hodinu uletět až 1500 km za 5 hodin.

Náročnost letu ve skupině očima člena Flying Bulls Jana Tvrdíka uvidíte v dokumentární sérii V kokpitu každou neděli v 17.55 na Primě ZOOM.

(mih)

reklama

reklama