Vědci se poprvé vydali do nitra obří záhadné díry na Sibiři!

Záhadná díra, která se přes noc objevila na Sibiři, má zřejmě vysvětlení.
Na průzkumu záhadné sibiřské díry - Obrázek 1
Na průzkumu záhadné sibiřské díry - Obrázek 1
Siberiantimes.com

reklama

Sibiř je velká jako celé Spojené státy a není divu, že je místem mnoha záhadných jevů a událostí. V roce 2014 se na Sibiři objevila prakticky přes noc obrovská díra, v průměru měla 80 metrů. Doposud se nepodařilo najít její jednoznačné vysvětlení, ale od té doby se objevilo něco ještě zvláštnějšího: další dva obrovské otvory.

Už první otvor první nalezené díry byl velmi podivný – vypadal, jako by ho vytvořila extrémně silná exploze, navíc ještě vycházející z nitra země. Samozřejmě se objevily desítky nejrůznějších spikleneckých teorií: od tajných ruských pokusů, přes mimozemšťany, až po kombinaci výše zmíněných faktorů.

Teď se do první z děr vydala ruská vědecká expedice vedená geologem Igorem Jelcovem. Ten tvrdí, že našel spojení mezi sibiřskou záhadou a slavným Bermudským trojúhelníkem: vysvětelním obou by totiž měl být metan. Právě únik tohoto plynu uvolněného z rozmrzajícího permafrostu má být příčinou exploze. A ten stejný jedovatý plyn údajně unikal z mořského dna v Bermudském trojúhelníku, když se zde podivně ztrácely lodě a letadla...

Pokud vás zajímá, jak se dá na Sibiři přežít takřka bez ničeho, sledujte dokument Bear Grylls: Muž vs. divočina v neděli ve 20.00 na Prima ZOOM. 

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Bear Grylls: Muž vs. divočina II (1) - upoutávka

Podívejte se na fotografie, které expedice v díře pořídila:

reklama

reklama