VIDEO: Zapomeňte na turisty vyšlapané dálnice – vaše cesta kolem světa startuje na Primě PLAY

První část netypické trasy kolem světa můžete sledovat v dokumentu Letem světem: Velké výpravy na Primě PLAY.
Justine Shapiro s packardem z doby největší slávy Elvise Presleyho
Justine Shapiro s packardem z doby největší slávy Elvise Presleyho
archiv Prima ZOOM

reklama

Je to stále stejné dilema. Máme se nechat při cestování hýčkat unavenými průvodci se stále stejnými vtipy a neosobním komentářem namluveným v několika jazycích, nebo se vydat úplně po vlastní ose a riskovat, že stihneme vidět sotva polovinu „top-památek“? Pro většinu z nás je ideál někde uprostřed – chceme vidět to nejzajímavější, ale současně zažít alespoň něco z toho, co prožívají místní lidé. Cesta kolem světa v duchu Lonely Planet vás k tomuto ideálu přiblíží v osmidílné dokumentární sérii Letem světem: Velké výpravy, kterou najdete na Primě PLAY.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Letem světem Velké výpravy 1 - Za Elvisem do Memphisu

 

Cesta kolem světa startuje v říčním přístavu Lynchburg v Západní Virginii a pokračuje po „vyhlídkové dálnici“ Blue Ridge Parkway do Severní Karolíny (Asheville). Přes Nashville a Memphis se v Oklahomě napojíte na slavnou Route 66 a po ní dorazíte až k 50 tisíc let starému meteorickému kráteru v Arizoně.

Moderátorka, která přežila letecké neštěstí

Autoři série v originále nazvané Globe Trekker Around The World vsadili na známé tváře, takže prvním dílem vás bude provázet herečka a moderátorka jihoafrického původu Justine Shapiro. Ta je v USA možná více než svou televizní tvorbou známá jako cestující, která přežila havárii letadla DC-10 společnosti World Airways v roce 1982 v Bostonu.

Letadlo s 200 cestujícími a 12 členy posádky přistávalo na namrzlé dráze, kde prakticky nefungovaly brzdy. Posádka se pokusila stroj po dosednutí nasměrovat mimo dráhu, ale manévr nebyl zcela úspěšný. Od stroje se odlomila pilotní kabina s první řadou sedadel a zmizela v ledové vodě Bostonského zálivu. Tehdy 19letá Justine měla ohromné štěstí – její dva spolucestující zřejmě utonuli a nebyli nikdy nalezeni.

První část netypické cesty kolem světa můžete sledovat v dokumentu Letem světem: Velké výpravy na Primě PLAY.

(mih)

reklama

reklama