Největší problém islámu: bojí se feminismu!

Nejen Evropa má strach z islámu, ale také islám má strach z Evropy. Bojí se ohrožení svých tradičních hodnot.
Evropané se bojí muslimů, muslimové se bojí Evropanů...
Evropané se bojí muslimů, muslimové se bojí Evropanů...
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Tvrdí to uznávaný sociolog Ivo Možný, laureát ceny nadačního fondu Neuron za přínos světové vědě. Radikalizace mladých muslimů vzniká podle něj také ze strachu o obranu jejich tradičních hodnot. Muslimové se podle Možného obávají toho, že je současná evropská společnost, feminismus a odklon od rodiny ohrožují. Populační deficit a budoucnost Evropy by měli zachránit vzdělaní Evropané a uvědomit si, že největším bohatstvím nejsou peníze, ale vlastní děti, řekl v rozhovoru Možný.

Muslimská společnost je ukotvena v rodině, kde důležitou roli hraje žena jako nositelka života. Rodí děti a její hlavní role spočívá v péči o rodinu. V Evropě se v posledních desetiletích razí zcela opačný trend a počet bezdětných žen vzrostl až na pětinu. Tradiční ženská moc zeslábla a ženy hledají moc a uplatnění tam, kde je dříve měli muži.

Čeho se bojí Arabové?

"Arabové, u nichž byla moc mezi muži a ženami vyvážená tak, že si nekonkurovali, jsou z Evropy zděšeni. Bojí se, že by se jejich ženy mohly stát feministkami," říká Možný s úsměvem.

Nikdo podle něj neví, co přinesou další roky. Evropa se bude s uprchlickou krizí vyrovnávat další čtvrt století, poznamenal. Na problém s migrací, který v současnosti Evropa řeší, se začalo podle Možného "zadělávat" v 70. letech minulého století. Od té doby se starý kontinent potýká s populačním deficitem. To jsou tři generace.

Chtěli byste mít sex s robotem?

Sex s roboty: V islámské zemi rozhodně nebude. Proč?

 

V okolních zemích kolem Evropy, zejména na severu Afriky a Blízkém východě, naopak v té době vznikal populační přetlak. Rodilo se hodně dětí, které neumíraly na dětské nemoci. Právě v té době se rodily ty davy mladých mužů, kteří nyní převládají mezi běženci proudícími do Evropy, uvedl sociolog.

Možný připomněl, že na vině migrační krize je i globální oteplování. Největší poušť světa, africká Sahara se rozpíná a ze savan vytlačuje na sever pastevce. "To všechno muselo vyústit v migrační krizi – vyhýbám se ji takto označovat, protože si myslím, že to je kalamita," konstatoval.

Chytří proti hloupým?

Řešení pro Evropu vidí v obnovení popularity rodičovství. Demografická krize je podle něj nebezpečná také proto, že vzdělané ženy rodí málo dětí. "Máme vysokou homogamii. Chytří si berou chytré, mají spolu chytré děti a ty chytře vychovávají, tak vzniká to, čemu se v sociologii říká, kognitivní elita. Na druhé straně jsou bohužel lidé nižších vrstev. Tam se ale rodina rozpadla víc než tam nahoře," uvedl. Podle statistik je nejvyšší podíl dětí narozených mimo v manželství v severních Čechách a na Ostravsku, v intelektuálních centrech Praze a Brnu je nižší.

"Záleží na tom, jestli si elity uvědomí, že rubáš nemá kapsy a že má-li po nich něco zůstat... Já kdybych byl dneska Karel Janeček (podnikatel a miliardář), tak budu mít deset dětí. To je jediný a poslední luxus," dodal Možný.

ČTK

Žena v nikábu - je to i budoucnost Evropy? Nejspíš ne..

Jak by vypadala Evropa budoucnosti, kdyby v ní vládl islám?

Tento článek najdete v těchto speciálech
Reklama
Reklama