Vědci úmyslně vytvořili virus, který může zničit celé lidstvo

V americké laboratoři vznikl virus, který zcela obchází lidský imunitní systém.
Smrtící virus
Smrtící virus

reklama

Nově vyrobený virus je výsledkem práce profesora Jošihira Kawaoky z University of Wisconsin-Madison. Ten zde vytvořil virus založený na kmeni H1N1 – ale je v mnohém „vylepšený“.

Bizarní je, že virus vznikl v laboratoři s velmi nízkým bio-zabezpečením. Má pouze úroveň dva, na škále 1–4, kde čtyřka je nejvíc… Samotný H1N1 už moc škodlivý není, lidé si za léta jeho existence vybudovali dostatek protilátek. Jenže Kawaokův virus celý náš imunitní systém dokáže obejít.

To znamená jediné: protilátky v našem těle by vůbec netušily, jak mají na virus reagovat, a lidská populace by byla proti němu úplně bezbranná. Původním účelem Kawaokova výzkumu bylo prozkoumat, jak vypadal virus N1H1 v době předtím, než před pěti lety vypukla jeho epidemie. A současně dokonale prozkoumat jeho genetickou strukturu i to, jak virus reaguje na různé vakcíny. Tak by se mohly snadněji připravit nové a účinnější vakcíny…

Vědci z Kawaokova výzkumu doufají, že jejich práce by mohla odhalit rizika, která pro lidstvo představují viry a jejich mutace. Je paradoxem, že právě tento výzkum by mohl sám obrovské riziko představovat… Více informací o tomto rizikovém výzkumu najdete TADY.

Detail HIV

Kdyby virus HIV zmutoval, zničil by lidstvo?

Text: RD

reklama

reklama