Tatra kolem světa 2 okouší i zkouší krásy Íránu

Expedice TKS2 pokračuje ve své cestě, a to podle plánu dojet k Perskému zálivu. Cestovní rychlost se snížila, a tak si cestovatelé vychutnávají krásy orientální země.
Trajda v Íránu
Trajda v Íránu
Tatra kolem světa 2

V posledních dnech navštívil tým TKS2 město Isfahán, které bylo kvůli celosvětové pandemii prakticky tři měsíce bez turistů a cizinců. Posádka TKS2 byla tak pro místní příjemným ukazatelem, že se svět dává opět do pořádku a že snad se i k nim do města, které je třetím největším, vrátí opět bujarý turistický ruch.

Několik kilometrů od města jsou písečné duny v poušti Varzaneh, kam si naši cestovatelé udělali výlet a rozloučili se tak s tímto stejnojmenným regionem, a to u během západu slunce právě nad ohromnými písečnými kopci.

Tatra kolem světa 2 okouší i zkouší krásy Íránu
Autor: Tatra kolem světa 2 Tatra kolem světa 2 okouší i zkouší krásy Íránu

Dalším mezníkem na cestě je město Širáz. Cestou k němu si tým udělal zastávku u vodopádů Margoon. Jsou skutečně velkolepé, místy padá voda z výšky třiceti metrů. Tahle zastávka je pro všechny příjemným zpestřením, a to nejen z důvodu, že teploty v těchto dnech stoupají ke čtyřicítce. Pro tyhle případy je Trajda vybavená výkonnou klimatizací od Molpir, ale když už si chceme protáhnout nohy, tak pak k místu, kde je příjemné klima – to se hned jde lépe.

„Cesta k 239 km vzdálenému vodopádu nám trvá sedm hodin. Vodopád je obrovský, místy až třicet metrů, podél říčky jdu co nejdál to jde, davy opadnou a dojdu až ke skále, ze které vyvěrá řeka. V mapě naleznu místo na divoký kemp, vzdálený 15 km. Je to ve výšce 2.800 metrů nad mořem, rychlá večeře. Po setmění je 24 stupňů a všichni si na sebe už berou bundy nebo mikiny. Je příjemně, dnes se snad vyspím,“ shrnul dnešní den Marek Havlíček, náčelník výpravy TKS2.

Za tým TKS2,

Kateřina Božková

reklama