Ruské kosmické vojsko v roce 2016 odhalilo a zařídilo sledování zhruba 930 objektů.

Ruská armáda loni pokračovala v pečlivé kontrole situace v kosmickém prostoru kolem Země.
Družice NASA sledující Zemi
Družice NASA sledující Zemi
NASA

reklama

"Specialisté hlavního centra pro sledování vesmírné situace provedli během loňského roku kolem dvou tisíc zvláštních operací souvisejících se změnou situace v kosmu," sdělil agentuře TASS nejmenovaný zdroj ministerstva obrany.

"Při této práci objevili a zajistili sledování kolem 930 kosmických objektů a zkontrolovali vynesení zhruba 300 aparátů na oběžnou dráhu," uvádí se ve zprávě agentury. Součástí loňských aktivit ruské vesmírné rozvědky byla i kontrola "balistické existence" 315 kosmických objektů.

Kdo ohrožuje ruské objekty ve vesmírů?

Kromě toho hlavní centrum vydalo 12 varování týkajících se nebezpečného přiblížení různých objektů k vesmírným aparátům "ruského orbitálního uskupení".

Podle ministerstva obrany byla mimořádná pozornost věnována kontrole množství a stavu "orbitálních uskupení cizích kosmických systémů". Pod pečlivým dohledem prý byla i realizace experimentů na oběžných drahách kolem Země s kosmickými přístroji jiných států.

Ruské ozbrojené síly tvoří pozemní, vzdušné a námořní síly. Součástí vzdušných sil jsou vojska protivzdušné a kosmické obrany.

ČTK

reklama

reklama