Prima ZOOM WorldFilm přinese to nejlepší ze světa i z Česka

Prima ZOOM WorldFilm je součástí 28. ročníku HOLIDAY WORLD 2019 – mezinárodního veletrhu cestovního ruchu. Cestovatelský festival přináší setkání s osobnostmi i s jejich dobrodružnými zážitky.
Hausbot Petra Horkého na letošním Prima ZOOM WorldFilm
Hausbot Petra Horkého na letošním Prima ZOOM WorldFilm
Pavel Otevřel
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Již 18. ročník tradiční a velmi atraktivní součásti veletrhu HOLIDAY WORLD je víkendovou přehlídkou filmů, autogramiád, vystoupení cestovatelů a prezentace jejich nových dobrodružství, premiér nových filmů a výstav fotografií z cest, letos poprvé pod názvem Prima ZOOM WorldFilm. Festival bude probíhat v Konferenčním sále levého křídla Průmyslového paláce na Výstavišti Holešovice ve dnech 23. a 24. února a návštěvníci na něm mají jedinečnou možnost osobně potkat zajímavé cestovatelské osobnosti.

Těšit se můžete na rozhovor s nejslavnějším archeologem současnosti přímo uprostřed egyptských vykopávek v projekci jednoho dílu ze seriálu Hausbot Petra Horkého – Zahi Hawass –, který premiérově vysílá Prima ZOOM každé pondělí od 20.00. O cestě do Mongolska Škodou 100 povyprávějí Jana a Dan Urbanovi. Mezi cestovateli se představí i Ruda Švaříček, světový expert na hledání diamantů Jaroslav Jakubec, válečné reportérky Lenka Klicperová a Markéta Kutilová, pouštní poutník Bruno Baumann nebo populární „stand up cestopisec“ Ladislav Zibura.

Do týmu Srdcařů v Africe patří i Lucie Výborná
Autor: archiv Prima ZOOM Do týmu Srdcařů v Africe patří i Lucie Výborná

Nedělní program potom zahájí projekce dokumentu ze série Srdcaři v Africe – Strach má velké zuby (rovněž vysílaný na Prima ZOOM – pro který se připravuje pokračování Srdcaři na severu), na Haiti za kořeny černé magie můžete zavítat s režisérem Viliamem Poltikovičem, cestovatel Bob Stupka povypráví o objevování Jižní Ameriky a o svůj perný rok strávený na šesti ze sedmi kontinentů se podělí cestovatel a fotograf Petr Jan Juračka. Neobvyklé setkání nabídne diashow Dana Přibáně.

Více se odzvíte v podrobném programu.

HOLIDAY WORLD 2019

Tradiční a prestižní akce se uskuteční ve dnech 21.–24. února 2019 v areálu holešovického Výstaviště v Praze. Veletrh proběhne společně s 13. ročníkem gastronomického veletrhu TOP GASTRO & HOTEL. Cílem spojení veletrhů je poukázat na vzájemné souvislosti mezi světy cestování a stravování a představit je v co nejširší paletě odborníkům a laikům. I letos se na veletrhu HOLIDAY WORLD představí téměř celý svět. Chybět nebudou národní turistické centrály tradičních evropských zemí i vzdálených destinací, jako je Asie nebo Afrika. Těšit se můžete na Kubu, Dominikánskou republiku, Peru a letos nově zastoupení Karibiku. Na turistické zážitky budou lákat regiony České republiky, aktuální nabídku zájezdů do celého světa nabídnou desítky cestovních kanceláří a agentur. HOLIDAY WORLD tedy poskytne nejen širokou škálu prezentací mnoha zahraničních zemí, ale i široké zastoupení domácích regionů pod společným názvem REGION WORLD. Novinkou v letošním roce je spojení s veletrhem PAMÁTKY – MUZEA – ŘEMESLA, který představí nejzajímavější památkové objekty České republiky včetně církevních památek.

Veletrh HOLIDAY WORLD bude opět rozdělen na dny pro odbornou veřejnost (čtvrtek a pátek), kdy je připraven rozsáhlý program formou seminářů, prezentací, konferencí, a dny, které budou patřit veřejnosti laické (pátek od 14.00, sobota a neděle), které nabídnou přehlídku cestovatelských filmů, autogramiád a výstav cestovatelských fotografií právě v rámci Prima ZOOM WorldFilm.

Místo konání: Výstaviště Praha – Holešovice

Otevírací doba: Pouze pro odborníky: čtvrtek 9.30–18.00 a pátek 9.30–18.00

Pro veřejnost: pátek 14.00–18.00; sobota 9.30–18.00 a neděle 9.30–16.00

Vstupné:

- čtvrtek 21. 2. a pátek 22. 2. do 14.00 (pouze pro odborníky) – předregistrace: 200 Kč (permanentka na 4 dny) // na místě: 500 Kč (permanentka na 4 dny)

- pátek 22. 2 od 14.00; sobota a neděle 23. 2.–24. 2. (pro veřejnost): základní vstupné na místě: 150 Kč // zlevněné vstupné: 100 Kč – senioři nad 60 let; ZTP; studenti (max. 26 let)

Zdarma děti do 15 let po předložení platného dokladu s fotografií, jménem a datem narození, pouze v doprovodu dospělé osoby. Zákaz vstupu se psy.

Reklama
Reklama