Expedice Tatra kolem světa 2 se „posunula zpět v čase“

Přes Simienské hory, z výšky téměř 4.450 metrů nad mořem se tým TKS2 po další obměně posádky přesouvá na jihozápad Etiopie.

Dny na cestě ubíhají rychle a každý z nich s sebou přináší jak nová místa, tak i nová poznání. Příkladem je například skutečnost, že se v Etiopii řídí vlastním kalendářem, který má na rozdíl od našeho o měsíc navíc. Dvanáct kalendářních měsíců je po třiceti dnech a ten třináctý má dní 5 (6, pokud jde o rok přestupný). Mimo to je zde aktuálně rok 2013, který se do roku 2014 přehoupne v září. No a aby toho nebylo málo, je zde i jiný časový celek. Etiopský čas začátku dne je v 6:00, nikoli o půlnoci, jak jsme na to zvyklí my. Díky těmto skutečnostem se o Etiopii, říká, že jde o zemi třinácti měsíčních svitů. A s nadsázkou se může říct, že expedice Tatra kolem světa 2 se vrátila zpátky v čase o více než sedm let.

Cestou, nejen tedy tou časovou, se parta dobrodruhů zastavila i u nádherného kráterového jezera Wonchi. Toto jezero se nachází ve stejnojmenné sopce, která patří k nejvyšší v Etiopii.

„K výpravě v Etiopii jsem se přidal proto, že bylo vždy mým snem projet svět v dodávce a tohle je skvělá příležitost si to vyzkoušet v části světa, do které bych sám nejspíš nevyrazil,“ řekl aktuální člen týmu Martin Carev, který se k expedici připojil 9. dubna. „Nejvíce se jinak těším na opuštěná místa v přírodě a domorodé kmeny,“ dodává.

Tým TKS2 míří z Addis Abeby na jihozápad země, který je charakteristický domorodými etiopskými kmeny, které si po dlouhé roky udržují svůj moderní civilizací téměř nezasažený životní styl. Přestože je tato část Afriky běžně hojně vyhledávanou turisty, díky tatrováckému podvozku mají cestovatelé skvělou příležitost zajet i na další místa, která nejsou až tak přístupná. A právě tohle je to, co má tatrovácká expedice v plánu v několika následujících dnech.

Za tým TKS2, Kateřina Božková

redakce Prima Zoom

redakce magazínu Prima Zoom

Všechny články autora

Populární filmy na Prima Zoom