Zajímavosti o nových 7 divech světa, které jste možná nevěděli

Nových 7 divů světa zvolili lidé z celého světa na základě hlasování v roce 2007. Patří sem slavná Velká čínská zeď, římské Koloseum i půvabný Tádž Mahal. Tyto architektonické perly berou dech už jen svou majestátností a příběhy, které se za jejich vznikem odehrály.
Tádž Mahal je jeden z nejslavnějších a nejkrásnějších symbolů lásky na světě
Tádž Mahal je jeden z nejslavnějších a nejkrásnějších symbolů lásky na světě
unsplash.com/Rowan Heuvel
Komerční článek
Komerční článek

reklama

Ať už se vydáte objevovat novodobé divy světa na americkém kontinentu, nebo zůstanete v Evropě, kromě cestovního pojištění si sežeňte i průvodce, který vám odkryje pozadí, na kterém stavby vznikaly.

Krvavé pyramidy v Chichén Itzá

Mexické pyramidy jsou opředeny legendami a některé tu dokonce uvidíte na vlastní oči. Na Kukulkánově pyramidě se ve dnech jarní a podzimní rovnodennosti odehrává hra světla a stínů, během které se obří had plazí z vrcholku pyramidy přímo k vám. Okolí pyramidy má také mystickou akustiku. Když v ruinách hřiště pro posvátnou míčovou hru zatleskáte, uslyšíte ozvěnu připomínající syčení hada.

Mexické pyramidy jsou opředeny legendami
Autor: unsplash.com/Marv Watson Mexické pyramidy jsou opředeny legendami

Velká čínská zeď jako pohřebiště

Velká čínská zeď se majestátně vlní krajinou severní Číny a drží si hned několik prvenství. Jedním z nich je také status nejdelšího pohřebiště v dějinách lidstva. Zeď se stavěla bez přestání, v úporných vedrech i krutých zimách. Hlad, nemoci i fyzické vyčerpání podle odhadů stálo život přes milion lidí.

Socha Krista v Riu de Janeiru

Socha Krista Spasitele se pne do výšky 125 metrů. Protože stojí na vrcholku hory, třikrát až šestkrát ročně ji zasáhne blesk. Na monumentu je také zajímavý fakt, že brazilská chlouba byla ve skutečnosti vytesána ve Francii.

Ztracené město Inků

Machu Picchu, jedno z nejslavnějších ztracených měst na světě, bylo postaveno někdy kolem roku 1430. Krátce po dostavbě však všichni obyvatelé město ze záhadných důvodů opustili. Machu Picchu pak sto let zelo prázdnotou a sloužilo jako tajné pohřebiště pro dvě stovky nejvýznamnějších osobností Incké říše.

Machu Picchu, jedno z nejslavnějších ztracených měst na světě, bylo postaveno někdy kolem roku 1430
Autor: unsplash.com Machu Picchu, jedno z nejslavnějších ztracených měst na světě, bylo postaveno někdy kolem roku 1430

Tádž Mahal jako symbol věčné lásky

Tádž Mahal je jeden z nejslavnějších a nejkrásnějších symbolů lásky na světě. Monumentální stavbu nechal postavit císař Šáhdžahán jako hrobku své milované manželce Mumtaz Mahal. Legendy praví, že aby zachoval jedinečnost stavby, nechal císař každému, kdo se na ní podílel, useknout ruce.

Nelítostné Koloseum

Římské Koloseum je největší amfiteátr, který byl kdy v římské říši postaven. Stavba přitom trvala pouhých 8 let a pracovalo na ní přes 20 000 otroků. Málokdo však ví, že na jeho místě dříve stávalo umělé jezero, na kterém se ve volném čase plavil nelítostný císař Nero.

Jordánská Petra jako astronomická observatoř

Skalní město Petra neustále odkrývá nová tajemství. Jedno z těch posledních naznačuje, že zdejší budovy sloužily jako obří astronomická observatoř. Vědci stavby podrobili analýzám a objevili dokonale propočítané astronomické parametry odkazující na rovnodennost, slunovrat i souhvězdí.

reklama

reklama