Tatra kolem světa 2 na Prima ZOOM: První díl má premiéru už v sobotu večer

Vydejte s společně s Trajdou a Bludičkou na neopakovatelnou cestu kolem světa! Premiérové díly Tatry kolem světa 2 poběží na Prima ZOOM každou sobotu ve 20.00.
Trajda
Trajda
Tatra kolem světa 2

reklama

Expedice Tatra kolem světa 2 (TKS2) navazuje na stejnojmennou výpravu z konce 80. let a letos 22. února vyrazila na svou tříletou cestu kolem světa, během které má v plánu projet 69 zemí a ujet 250.000 kilometrů. Vše je reálné, nic není hrané a diváci se tak společně s cestovateli mohou přenést na palubu expediční Trajdy (T815).

V prvním díle, který má na Prima ZOOM premiéru v sobotu 3. října, se dozvíte, jak se tatrovka stavěla i co všechno přecházelo vzniku expedice. Po slavnostním startu z Máchova kraje se výprava přes Balkán přesouvá do Istanbulu, kde končí pomyslná nultá etapa cesty. Co vše se během dvou týdnů na cestě událo a s čím se bylo třeba vypořádat? Jak celosvětová koronavirová krize ovlivní tuto výpravu? „Pojeď v tom s námi!“

Tatra kolem světa 2 (1) - upoutávka
Tatra kolem světa 2 (1) - upoutávka

O Tatře kolem světa 2:

Expedice Tatra kolem světa 2 si klade za cíl navázat na původní expedici z let 1987–1990 a vzdát jí tak poctu a oživit její tehdejší velikost. Plánovaná trasa má vést přes střední a východní Asii, projet Jižní, Střední i Severní Amerikou a přes celý africký kontinent zpět do ČR. Celkem je v plánu ujet během tří let více než 240 000 km a navštívit téměř 70 zemí světa. Expedice je koncipovaná jako otevřená, tzn. že se na palubu může během jejích tří let trvání přidat prakticky kdokoli. Kromě dočasných členů týmu pojedou i členové stálí – jeden ze zakladatelů TKS2 Marek Havlíček. A že to bude výprava zajímavá, svědčí i nutnost překonávat překážky spojené s aktuální situací kolem koronaviru. První rok expedice mapuje první série seriálu, který můžete na Prima ZOOM sledovat každou sobotu večer.

reklama

reklama