Třetí díl Tatry kolem světa 2: Jindy přeplněné Turecko ukazuje své nezměrné krásy

Premiérový díl Tatry kolem světa 2 sledujte na Prima ZOOM v sobotu ve 20.00.
Tatra kolem světa 2
Tatra kolem světa 2
archiv Prima ZOOM

reklama

Expedice Tatra kolem světa 2 (TKS2) navazuje na stejnojmennou výpravu z konce 80. let a letos vyrazila na svou tříletou cestu kolem světa. Její plány se však mění, a to zejména kvůli celosvětové pandemii spojené s COVID-19.

Expedici předčasně opustilo několik členů týmu. Zbylých šest dobrodruhů drží myšlenku výpravy a společně se vydávají poznávat jindy přeplněná turistická místa Turecka, jako je například oblast Kappadokie.

Přestože jsou hranice zavřené a cestování je náročnější, k týmu se na několik dní přidává další cestovatelský blázen. „Pojeď v tom s námi!“

Tatra kolem světa 2 (3) - upoutávka
Tatra kolem světa 2 (3) - upoutávka

O Tatře kolem světa 2:

Expedice Tatra kolem světa 2 si klade za cíl navázat na původní expedici z let 1987–1990 a vzdát jí tak poctu a oživit její tehdejší velikost. Plánovaná trasa má vést přes střední a východní Asii, projet Jižní, Střední i Severní Amerikou a přes celý africký kontinent zpět do ČR. Celkem je v plánu ujet během tří let více než 240 000 km a navštívit téměř 70 zemí světa. Expedice je koncipovaná jako otevřená, tzn. že se na palubu může během jejích tří let trvání přidat prakticky kdokoli. Kromě dočasných členů týmu pojedou i členové stálí i jeden ze zakladatelů TKS2 Marek Havlíček. A že to bude výprava zajímavá, svědčí i nutnost překonávat překážky spojené s aktuální situací kolem koronaviru. První rok expedice mapuje první série seriálu, který můžete na Prima ZOOM sledovat každou sobotu večer.

Premiérový díl Tatry kolem světa 2 sledujte na Prima ZOOM v sobotu ve 20.00.

reklama

reklama