Druhý díl Tatry kolem světa 2: Česká expedice vs. začátek pandemie

Premiérový díl Tatry kolem světa 2 sledujte na Prima ZOOM v sobotu ve 20.00.
Tatra kolem světa 2
Tatra kolem světa 2
archiv Prima ZOOM

reklama

Po dvou týdnech na cestě se expedice Tatra kolem světa 2 (TKS2) dostala do Istanbulu, kde se k posádce připojují první členové, kteří svou účastí podpořili tuto expedici. Chtějí ochutnat expediční život na vlastní kůži a být součástí tohoto projektu, se kterým je v plánu projet Turecko a dojet do Tbilisi (Gruzie).

Svět se v této době začíná měnit, a to kvůli COVID-19. Přicházejí mnohá omezení, nařízení a tým TKS2 se musí rychle rozhodnout, co dál. Podaří se partě cestovatelů dorazit včas ke gruzínským hranicím a ukončit tuto část etapy dle plánu? Emoce i strach sílí, a tak je třeba jednat rychle. „Pojeď v tom s námi!“

Tatra kolem světa 2 (2) - upoutávka
Tatra kolem světa 2 (2) - upoutávka

O Tatře kolem světa 2:

Expedice Tatra kolem světa 2 si klade za cíl navázat na původní expedici z let 1987–1990 a vzdát jí tak poctu a oživit její tehdejší velikost. Plánovaná trasa má vést přes střední a východní Asii, projet Jižní, Střední i Severní Amerikou a přes celý africký kontinent zpět do ČR. Celkem je v plánu ujet během tří let více než 240 000 km a navštívit téměř 70 zemí světa. Expedice je koncipovaná jako otevřená, tzn. že se na palubu může během jejích tří let trvání přidat prakticky kdokoli. Kromě dočasných členů týmu pojedou i členové stálí, i jeden ze zakladatelů TKS2 Marek Havlíček. A že to bude výprava zajímavá, svědčí i nutnost překonávat překážky spojené s aktuální situací kolem koronaviru. První rok expedice mapuje první série seriálu, který můžete na Prima ZOOM sledovat každou sobotu večer.

Premiérový díl Tatry kolem světa 2 sledujte na Prima ZOOM v sobotu ve 20.00.

reklama

reklama