Posádka expedice Tatra kolem světa 2 se obměnila. Poznávání Afriky pokračuje

Expedice Tatra kolem světa 2 (TKS2) má za sebou první etapu letošního roku, ta odstartovala začátkem března z Džibuti. Během tří týdnů se parta cestovatelů dostala do Etiopie, kde bylo například navštíveno několik vesnic, které si doposud zachovávají svůj tradiční styl života. Přestože jedna etapa je už u konce, střídá ji nová. V úterý 23. března T815 zvaná Trajda odstartovala z Adis Abeby další úsek výpravy s novými členy týmu.
Expediční T815, aka Trajda
Expediční T815, aka Trajda
Tatra kolem světa 2

reklama

TKS2 má za sebou částečnou obměnu posádky. Ke stávajícímu týmu se připojili další cestovatelé, kteří svou účastí podporují realizaci celého projektu. Tatrovácký tým přivítal na palubě Karla, Tomáše, Martina a Jiřího, kteří se společně se zbylou částí posádky, včetně Stanislava Synka, člena expedice z konce 80. let, vydávají v prvních dnech na sever Etiopie.

Z Addis Abeby tým TKS2 vyrazil do národního parku Awash, kde objevoval a poznával krásy sopky a horkých pramenů, jejichž teplota je kolem 45 °C, což i během denních teplot sahajících ke čtyřicítce bylo pro partu cestovatelů příjemnou kratochvílí během cesty. „Odtud jsme se vydali na sever po silnici číslo 18 směrem k nejpopulárnějším místu v Etiopii, Lalibelu, kde prozkoumáme všech jedenáct kostelů, které jsou vytesané do rudých skal a jsou součástí světového kulturního dědictví UNESCO,“ řekl Marek Havlíček, vedoucí expedice TKS2. Potom by se tým měl přesunout severovýchodně do Simien Mountains, Simienských hor, které jsou považovány za jedny z nejkrásnějších hor v Africe.

Výměna pneu
Autor: Tatra kolem světa 2 Výměna pneu

Mimo to je v plánu této druhé etapy výpravy navštívit také město Gondar, bájné jezero Tana, vodopády a prameny modrého Nilu a skrz kaňony a krátery se vrátit zpět do hlavního města této rozmanité země. „Tohle je hrubý plán, do kterého patří i nenaplánované odbočky do hor a vesnic, k náhodně objeveným či doporučením místům, tyto odbočky dělají právě z naší společné výpravy něco výjimečného. Víme, že samotný život a jeho poznání může být daleko silnější, intenzivnější a přínosnější než návštěvy všech památek v UNESCO. Jsme tým a o všech odbočkách i zastávkách se rozhodujeme společně a to, jak je silná skupina, se projeví na tom, jak je silná etapa. A vše vypadá, že následující dny budou super,“ dodává Marek H. Tým byl k dnešnímu dni prověřen již dvěma defekty na pneumatice a společně situaci zvládli s lehkostí a s vtipem, všichni se těší na další společné dny v Etiopii.

Za tým TKS2
Kateřina Božková

reklama

reklama