Kola expedice Tatra kolem světa 2 se roztáčí směrem do Afriky

Přes veškeré obtíže způsobené pandemií projekt Tatra kolem světa 2 pokračuje! Na jaře odstartuje v Africe. V závislosti na tom, jak se bude vyvíjet celosvětová situace kolem COVID-19, projede expedice minimálně deset zemí. Cestovatele nezastavily problémy s vynucenou přestávkou ani se složitým vyzvednutím zaparkovaných aut v Rusku. S pomocí ÚAMK dokázali získat víza, auta dopravit do přístavu v Petrohradě. A odkud už Tatra lodí směřuje do Afriky.
Během kontroly v ruském přístavu.
Během kontroly v ruském přístavu.
Tatra kolem světa 2

reklama

„Bylo jasné, že pojedeme dál, jen nebylo jasné, zda projedeme dle upraveného plánu Asií do Vladivostoku. Několik posledních týdnů celý náš tým shromažďoval všechny dostupné informace, abychom se mohli zodpovědně rozhodnout, kudy se naše expedice nyní vypraví. Chtěl bych poděkovat organizačnímu týmu za nasazení a partnerům, donorům, sponzorům a v neposlední řadě věrným fanouškům a veřejnosti za podporu, pokračujeme hlavně kvůli nim,“ popisuje aktuální situaci Marek Havlíček, zakladatel a vedoucí projektu TKS2.

Trajda zaparkovaná v přístavu v Petrohradu, již po odbavení celníky.
Autor: Tatra kolem světa 2 Trajda zaparkovaná v přístavu v Petrohradu, již po odbavení celníky.

Z několika různých důvěryhodných zdrojů byli organizátoři informováni, že ruské hranice budou s velkou pravděpodobností uzavřené do konce dubna 2021. Stejně tak i některé země, jako třeba Mongolsko nebo Turkmenistán avizovaly, že hranice budou uzavřené do poloviny příštího roku. V takovém případě by samozřejmě původně plánovaný březnový start nebyl možný. I z toho důvodu se po dohodě s dočasnými členy, kteří svou účastí podpořili realizaci výpravy, rozhodlo, že v roce 2021 se pojede etapa v Africe (pozn.: Afrika byla v původním plánu na rok 2022).

Předávání klíčů od expediční tatrovky.
Autor: Tatra kolem světa 2 Předávání klíčů od expediční tatrovky.

Na dálku byla následně vyjednán termín odplutí a cílová destinace, přístav v Džibuti. Tam by měl tatrovácký speciál dorazit v únoru. Bude následovat pečlivá příprava a oprava vestavby vozu a následně počátkem března by se Trajda opět měla vydat na svou výpravu.

Afrika, z archivu Marka Havlíčka - zakladatele TKS2
Autor: Tatra kolem světa 2 Afrika, z archivu Marka Havlíčka - zakladatele TKS2

Více informací, včetně trasy, kudy se pojede je možné najít na webu www.TatraKolemSveta2.cz

Plakát na rok 2021 - jede se Afrika.
Autor: Tatra kolem světa 2 Plakát na rok 2021 - jede se Afrika.

Za tým TKS2,
Kateřina Božková

reklama

reklama