Jediná chyba znamená smrt. Balanční artista předvádí divoké kousky v horách i ve městě

Balanční artista Eskil Rønningsbakken se neustále pohybuje na hraně smrti. Jeho kousky jsou úchvatné, ale také velmi nebezpečné.
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Ripleyho věřte nevěřte 2 - balanční artista

reklama

Všichni víme, že dříve nebo později zemřeme. V případě Eskila Rønningsbakkena to vypadá, jako by se snažil svůj skon urychlit. Narodil se 24. června 1979 v norském Vallsetu a už v poměrně útlém věku zjistil, že ho baví vystupování na veřejnosti. Ve dvanácti letech vstoupil do cirkusu, ale ještě mnohem dříve se proháněl ve větvích stromů a po okolních střechách.

Při sledování televize jej oslovil a ohromil jogín dokonale zvládající rovnováhu svého těla, což jej později přivedlo jak k józe a meditaci, tak k Peteru Jakobovi, trenérovi Moskevského cirkusu. Ten jej vedl k dalším technikám práce s tělem a rovnováhou. 

Eskil Rønningsbakken předvádí šílené kousky
Autor: profimedia.cz Eskil Rønningsbakken předvádí šílené kousky

Přestože jsou jeho extrémní a extravagantní kousky spíše záležitostí v přírodním prostředí, pustil se i do projektů v městské zástavbě. Se změnou povrchů však často vzniká větší nebezpečí. Hladké opláštění budovy je totiž mnohem kluzčí než drsná skála. Jak ostatně 6. prosince ve 13:15 ukazuje dokument Ripleyho věřte nevěřte na Prima ZOOM, kde se na Eskilovy hrátky se smrtí můžete podívat. V pozadí tak perfektního zvládnutí rovnováhy musí být skvěle ovládaná psychická vyrovnanost. Není možné se třást strachem, ztuhnout hrůzou nebo se polekat náhlého závanu větru.

reklama

reklama