Anthony Bourdain snědl cokoliv, jel kamkoliv a na kameru řekl věci, které by si nikdo nedovolil

Světoznámý šéfkuchař, cestovatel a spisovatel Anthony Bourdain se při natáčení dalšího dílu své show na pomezí Francie a Německa oběsil.
Slavný šéfkuchař a cestovatel Anthony Bourdain
Slavný šéfkuchař a cestovatel Anthony Bourdain
archiv Prima ZOOM

reklama

Snědl cokoliv, jel kamkoliv a na kameru řekl věci, které by si nikdo nedovolil. Americký šéfkuchař, cestovatel a spisovatel Anthony Bourdain měl za sebou velmi dramatický život, který se rozhodl v 61 letech ukončit sebevraždou. Jeho úspěšná série Anthony Bourdain: Neznámé končiny běží každé pondělí ve 21:05 na Prima ZOOM.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Anthony Bourdain: Neznámé končiny IX (1) - upoutávka

S exprezidentem Barackem Obamou si dal nudle v Hanoji, cestou za opoziční aktivistkou v Kambodži ocenil ručně dělané jarní závitky a u pouličního stánku v Kolumbii neodolal naměkko vařeným želvím vejcím. Anthony Bourdain se stal i jedním z hlavních mužských advokátů kampaně #MeToo upozorňující na násilí vůči ženám.

Nejezte, dokud jste nečetli tohle

Jeho život byl přitom životem typického bouřliváka, který skvěle vařil a nezříkal se ani drog. Působil v několika newyorských restauracích, nejvíce se ale zapsal jako šéfkuchař francouzské sítě Brasserie Les Halles, která v roce 2017 zkrachovala. Do povědomí americké veřejnosti se dostal černým humorem prosyceným článkem „Don't Eat Before Reading This“ publikovaném v roce 1999 v deníku The New Yorker.

Bourdenovu knihu označily The New York Times za objev roku
Autor: archiv Prima ZOOM Bourdenovu knihu označily The New York Times za objev roku

Následoval úspěšný průvodce po newyorských restauracích Kitchen Confidential: Adventures in the Culinary Underbelly (2000), po jehož zveřejnění dostal nabídku točit kulinářsko-cestovatelskou show pro americkou televizní stanici CNN.

Anthony Bourdain při natáčení pro CNN
Autor: archiv Prima ZOOM Anthony Bourdain při natáčení pro CNN

Právě při natáčení dalšího dílu „neznámých končin“ ve francouzském Alsasku se Anthony Bourdain 8. června 2018 v hotelu Le Chambard v Kaysersbergu nedaleko Colmaru ve svém hotelovém pokoji oběsil. Bylo mu 61 let.

Cestovatelsko-kulinářskou sérii Anthony Bourdain: Neznámé končiny můžete vidět každé pondělí ve 21:00 na Prima ZOOM (v repríze pak ve čtvrtek v 16:55) nebo on-line v archivu Prima ZOOM.

reklama

reklama