Zvířecí mláďata a boj za poslední gorily. To je sobota na ZOOMu

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to je sobota na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
Mláďata ptakopyska

Aby byl ZOOM ještě lepší a aby vás dokumenty ještě víc bavily, připravili jsme na ZOOMu od května nové programové schéma. Také soboty v něm budou tvořené dvěma programovými bloky.

Můžete se těšit na dokumenty z bloků nazvaných Odkaz dávných civilizací a Úchvatná říše zvířat. V každém bloku uvidíte vždy dvě zajímavé novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Odkaz dávných civilizací

17.50 Bitva s Římem (1)

Římská vojska se za vlády císaře Augusta rozhodla expandovat do Germánie. Byla to pro ně úplně nová zkušenost, protože dobývané území bylo naprosto jiné, než na jaké byli zvyklí. Některé kmeny se podrobily a Římané jejich syny vychovávali v Římě. Byl mezi nimi i Arminius, urozený cheruský chlapec. Po návratu do Germánie užasl. Jeho původně hrdý a nezávislý národ byl zotročený. Ovlivnilo ho to natolik, že přesvědčil vůdce klanů, aby se proti Římanům spojili. V Teutoburském lese se odehrála obrovská bitva, jejíž důsledky jsou v Evropě patrné i dnes… Německý dokument (2009)


18.55 Achnaton a Nefertiti

Nález starověkého města Achetaton ve středním Egyptě je spjat s mocným faraonem Achnatonem a jeho manželkou Nefertiti. Achnaton nastolil nové náboženství, kult slunečního boha Atona, a s Nefertiti se považovali za živoucí božstvo…

 

Úchvatná říše zvířat

20.00 Úžasná mláďata I (1)

Vačnatci. Podívejte se do nejrozmanitějších oblastí – od pouště až po lesy. Všude žijí zvířata, která se snaží porodit a vychovat mláďata. Seznámíme vás s nejúžasnějšími z nich… Americký dokument (1997)

 

21.00 Poslední gorily v parku Virunga

Sledujte statečný boj správců národního parku Virunga za záchranu goril horských. Odehrává se v jedné z nejneklidnějších zón Afriky, zmítané válečným konfliktem. Na rozhraní Konga, Rwandy a Ugandy žije posledních asi 700 goril horských. Právě v konžském parku Virunga se o ně starají správci, kteří za jejich ochranu mnohdy platí životem. Často jsou svědky odsouzeníhodného chování vůči zvířatům – jako když v červenci roku 2007 objevili šest pobitých goril. Případ vyvolal rozruch po celém světě. Dramatický dokument vám přiblíží nebezpečný a nesmírně komplikovaný svět plný různých zájmových skupin a povstalců, stejně jako důvody, které k podobným smutným událostem vedou.

 

Nové schéma

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře. 14 tematických premiérových bloků bude pevně ukotveno tak, že od pondělí do neděle uvidíte vždy 2 novinkové bloky denně od 18.00 do 20.00 a od 20.00 do 22.00 hod. se zaměřením na:

premiérové bloky

18.00–20.00

20.00–22.00

pondělí

Volání divočiny

Největší katastrofy

úterý

Cestovatelé a dobrodruzi

Po stopách historie

středa

Zločin pod lupou

Fascinující příroda

čtvrtek

Tajemství Země a vesmíru

Zaostřeno na války

pátek

Záhady a konspirace

Úžasné oceány

sobota

Odkaz dávných civilizací

Úchvatná říše zvířat

neděle

Zázraky vědy a techniky

Ztracený svět dinosaurů

 

Po postupném přechodu na nové schéma bude celodenní struktura vysílání vždy 2x dva dvouhodinové bloky: 6–10 h, 10–14 h, 14–18 h, 18–22 h, 22–2 h a 2–6 h ráno.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama