Ztracení šimpanzi. Poznejte nejpodivnější smečku Afriky dnes na ZOOMu!

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to je sobota na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
Šimpanzí úsměv

Můžete se těšit na dokumenty z bloků nazvaných Odkaz dávných civilizací a Úchvatná říše zvířat. V každém bloku uvidíte vždy dvě zajímavé novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Odkaz dávných civilizací

17.55 Dědictví civilizací (6)

Podívejte se, co vše se zachovalo z egyptské, řecké, syrské či marocké civilizace do dnešních dob a co už je jen pouhou minulostí? Francouzský dokumentární seriál (2004)

18.55 Tajemství kříže (4)

Vědci se pokoušejí objasnit, zda o smrti Ježíše skutečně rozhodli židé nebo jestli se na ní mnohem více podílel sám Pilát Pontský, který v celém příběhu, který se vypráví, sehrál poněkud mírnější roli. Pokouší se objasnit jeho minulost a dozvídají se, že Pilát ve skutečnosti nebyl tak mírumilovný, jak se v Bibli píše. Byl to voják, který měl bohaté zkušenosti z bitev, a byl schopný vydat velice brutální rozhodnutí, takže je možné, že vina za Ježíšovu smrt nespočívá jen na židech, ale i na něm samotném.

Úchvatná říše zvířat

20.00 Přírodní vesmír (10)

Neskutečně pestrý a někdy i divoký svět je všude kolem nás. Stačí se jen umět dívat a objevit krásu drobných tvorů. Obyčejná louka, les nebo mokřad jsou pro jejich malinké obyvatele obrovským vesmírem… Rakouský dokumentární seriál (2013)

21:45 Šimpanzi ze ztraceného kaňonu

V úzké průrvě kaňonu Kiambura uvízla skupina šimpanzů. Mají zde skvělé podmínky k životu, ale zároveň jsou uvězněni nebezpečnou savanou, která je obklopuje. Pomoci by mohl jedině zalesněný koridor… Britský dokument (2010)

Vysílací schéma:

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře.

premiérové bloky

18.00–20.00

20.00–22.00

pondělí

Volání divočiny

Největší katastrofy

úterý

Cestovatelé a dobrodruzi

Po stopách historie

středa

Zločin pod lupou

Fascinující příroda

čtvrtek

Tajemství Země a vesmíru

Zaostřeno na války

pátek

Záhady a konspirace

Úžasné oceány

sobota

Odkaz dávných civilizací

Úchvatná říše zvířat

neděle

Zázraky vědy a techniky

Ztracený svět dinosaurů

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama