Žraločí superdálnice a Vetřelci dávnověku. Dnes na ZOOMu

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to je pátek na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
goblin-shark

Aby byl ZOOM ještě lepší a aby vás dokumenty ještě víc bavily, připravili jsme na ZOOMu od května nové programové schéma. Také pátky v něm budou tvořené dvěma programovými bloky.

Vše o fenoménu Vetřelci dávnověku čtěte v našem speciálu

Můžete se těšit na dokumenty z bloků nazvaných Záhady a konspirace a pak Úžasné oceány. V každém bloku uvidíte vždy dvě zajímavé novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Záhady a konspirace

17.50 Vetřelci dávnověku (7)

Podle některých badatelů dokazují staré legendy, záznamy z kronik a další archeologické nálezy, že na naší planetě mnohokrát v minulosti přistáli mimozemšťané. Jsou tyto důkazy přesvědčivé? Byli mimozemšťané předobrazem bohů? Slavný americký kontroverzní dokumentární seriál (2010)

18.55 Nadpřirozené jevy ve světle vědy II (2)

Vědci se snaží nalézt odborné vysvětlení povídaček o zombie, lochnessce, samovznícení, levitaci, bermudském trojúhelníku a dalších nadpřirozených úkazech. Povede se jim to? Britský dokumentární seriál (1999)


Úžasné oceány

20.00 Žraločí superdálnice

Vydejte se s týmem vědců na Kokosový ostrov. Měří pouhých třiadvacet kilometrů čtverečních a od nejbližších sousedů jej dělí stovky kilometrů otevřeného moře. Přitom je tu velmi živo. Najdeme tu některé z největších populací mořských predátorů na planetě. Jde o učiněný ráj například pro delfíny, kteří hodují na obrovských hejnech tuňáků či makrel. Voda ožívá bezpočtem barev a světly bioluminescentních organismů. A pak jsou tu samozřejmě žraloci. Stovky žraloků. Kde se tato unikátní oáza vůbec vzala?

21.00 Záhady oceánů s Jeffem Corwinem (24)

Jeff Corwin vás seznámí s hodně i málo známými zvířaty v oceánu a na obloze nad ním. Poznejte netušená fakta o mořských želvách, rejnocích manta, žralocích nebo pelikánech… První díl se bude věnovat právě mantám. Americký dokumentární seriál (2011)

 

Nové schéma

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře. 14 tematických premiérových bloků bude pevně ukotveno tak, že od pondělí do neděle uvidíte vždy 2 novinkové bloky denně od 18.00 do 20.00 a od 20.00 do 22.00 hod. se zaměřením na:

premiérové bloky

18.00–20.00

20.00–22.00

pondělí

Volání divočiny

Největší katastrofy

úterý

Cestovatelé a dobrodruzi

Po stopách historie

středa

Zločin pod lupou

Fascinující příroda

čtvrtek

Tajemství Země a vesmíru

Zaostřeno na války

pátek

Záhady a konspirace

Úžasné oceány

sobota

Odkaz dávných civilizací

Úchvatná říše zvířat

neděle

Zázraky vědy a techniky

Ztracený svět dinosaurů

 

Po postupném přechodu na nové schéma bude celodenní struktura vysílání vždy 2x dva dvouhodinové bloky: 6–10 h, 10–14 h, 14–18 h, 18–22 h, 22–2 h a 2–6 h ráno.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama