ZOOM doporučuje: Banff Mountain Film Festival World Tour v ČR startuje!

Banff Mountain Film Festival je mezinárodní filmová soutěž, kde jsou k vidění ty nejlepší snímky světa spojené s horskou tematikou.
BANFF

Festival vznikl v roce 1976 a od té doby se koná každý rok první listopadový víkend v malém horském městečku Banff, které se nachází na západě Kanady v provincii Alberta asi 130 km západně od Calgary. Město dalo jméno i nejstaršímu kanadskému národnímu parku (Banff National Park), který ho obklopuje a který je součástí dědictví UNESCO v rámci kanadských parků Skalistých hor.

Každoročně se do soutěže přihlásí asi 300 filmů z více než 35 zemí světa. Jsou mezi nimi snímky pořízené vysokoškolskými studenty i profesionálními týmy spolupracujícími se společnostmi, jako je BBC a National Geographic. Komise do finále předem vybere zhruba 55 snímků, které se na festivalu promítnou.

BANFF-Spindl-banner-970x210-w Foto:

Jakmile skončí filmový festival v Banffu, vstupují nejlepší snímky na světové turné, tzv. Banff Mountain Film Festival World Tour. Na každé jeho zastávce vybírá pořadatelská organizace ty filmy, které nejlépe odpovídají místním zájmům. Turné začíná svou cestu na počátku listopadu v severní Americe, kde ho navštíví více než sto tisíc lidí při 250 projekcích ve 175 městech.

I Česká republika se může pyšnit pořádáním tak velkolepého festivalu. První české ročníky organizoval Lezecký kroužek Prachov. Po dvouleté odmlce festival získal nový pořadatelský tým a v roce 2010 se jeho základna přesouvá z Jičína do Prahy. K vidění budou snímky o extrémním lyžování, jízdě na kole, zdolávání skal, kopců i ledopádů, dále pak o snowbordingu a paraglidingu, sjíždění divokých řek a volných pádech. Nebudou samozřejmě chybět příběhy lidí a jejich kultur. Všechna tato témata spojuje jediné, a to nedotknutelná příroda a horské prostředí, které všichni tak milujeme.

Kromě přehlídky nejlepších filmů s horskou tematikou je připraven i bohatý doprovodný program. Přednášky z expedic, výstavy fotografií, ukázky sportovního vybavení, divácké soutěže, losování vstupenek o ceny.

Připravili jsme pro vás ochutnávky z dokumentů, které na festivalu poběží:

Banff - Valhalla


Banff - Flow: The Elements of Freeride


Banff - Surferfest


Banff - The Burn


Banff - Kayak Free Kayaking


Banff - Cascada


Banff - Beyond The Drop


Banff - The Last Ice Merchant


Banff - Sea of Rock


Banff - Ghost Town


Banff - The Sensei
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama