Ženy nemají ve vědě co dělat, navrhl držitel Nobelovy ceny. Jsou podle něj příliš sexy...

Britský vědec se musel omluvit za svůj výrok o potížích se ženami...
Jsou ženy příliš sexy na vědu? - Obrázek 1

Když muži pracují v laboratoři společně se ženami, vede to k milostným románkům, a to škodí vědě. Řekl to britský biochemik a nositel Nobelovy ceny Tim Hunt. Později se podle agentury AP za svá slova omluvil, nicméně trval na tom, že smíšená pracoviště jsou pro výzkum "rušivá".

Dvaasedmdesátiletý vědec to údajně uvedl na světové konferenci vědeckých novinářů v Jižní Koreji. Jeho kontroverzní slova později rezonovala v britských médiích.

Když prý muži pracují v laboratoři spolu se ženami, "zamilujete se do nich, ony se zamilují do vás, a když je kritizujete, tak brečí". Huntův výrok tlumočila na svém twitterovém účtu Connie St Louisová z londýnské Městské univerzity.

Hunt, který získal Nobelovu cenu v roce 2001 za fyziologii a medicínu, se hájil tím, že chtěl být vtipný. "Je mi strašně, strašně líto, jestli jsem někoho urazil," řekl dnes rozhlasové stanici BBC. Nicméně trval na tom, že milostné vztahy na pracovišti, které se mu též přihodily, mohou být pro vědecké zkoumání "rušivé".

Jenže omluva přišla pozdě. Vědkyně po celém světě se spojily a na Twitteru a začaly posílat své fotografie, jak jsou "příliš sexy na vědu". Podívejte se na ty nejlepší, na Twitteru jich najdete víc s hashtagem distractinglysexy.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama