Zbraně, které měly Hitlerovi vyhrát válku. Večer na ZOOMu

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to je čtvrtek na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
Tajné zbraně nacistů

Aby byl ZOOM ještě lepší a aby vás dokumenty ještě víc bavily, připravili jsme na ZOOMu od května nové programové schéma. Také čtvrtky v něm budou tvořené dvěma programovými bloky.

Můžete se těšit na dokumenty z bloků nazvaných Tajemství Země a vesmíru a Zaostřeno na války. V každém bloku uvidíte vždy dvě zajímavé novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Tajemství Země a vesmíru:

17.50 Bouřlivá Země

Meteor, který stvořil dinosaury. Dnes už víme, že dinosauři mohli vyhynout v důsledku dopadu meteoritu. Skupina uznávaných vědců však tvrdí, že vznik a rozšíření těchto superplazů umožnil dopad jiného meteoritu… Americko-britský dokumentární seriál (2007)

19.00 Tajemství betlémské hvězdy

Každý jistě slyšel o biblické betlémské hvězdě. Co je ale vlastně zač a proč se ji tři králové rozhodli následovat? Britský dokument (2007)

Zaostřeno na války

20.00 Hitlerovy děti (5)

Ve 30. letech minulého století vznikla v Německu polovojenská organizace Hitlerjugend, která začala provádět masový nábor dětí. Nacisté se snažili vychovat novou generaci, která bude stoprocentně oddaná Hitlerovi a jeho straně… Německý dokument (2000)

21.00 Zbraně druhé světové války (3)

Tanky, trpasličí ponorky, kluzáky, letadlové lodě i stíhací bombardéry – každá zbraň a její správné strategické použití měly důležitý vliv na průběh druhé světové války. Několik akcí vešlo do dějin. Pojďme se s jejich historií seznámit… Britský dokument (2003)

Nové schéma

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře. 14 tematických premiérových bloků bude pevně ukotveno tak, že od pondělí do neděle uvidíte vždy 2 novinkové bloky denně od 18.00 do 20.00 a od 20.00 do 22.00 hod. se zaměřením na:

premiérové bloky

18.00–20.00

20.00–22.00

pondělí

Volání divočiny

Největší katastrofy

úterý

Cestovatelé a dobrodruzi

Po stopách historie

středa

Zločin pod lupou

Fascinující příroda

čtvrtek

Tajemství Země a vesmíru

Zaostřeno na války

pátek

Záhady a konspirace

Úžasné oceány

sobota

Odkaz dávných civilizací

Úchvatná říše zvířat

neděle

Zázraky vědy a techniky

Ztracený svět dinosaurů

 

Po postupném přechodu na nové schéma bude celodenní struktura vysílání vždy 2x dva dvouhodinové bloky: 6–10 h, 10–14 h, 14–18 h, 18–22 h, 22–2 h a 2–6 h ráno.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama