Záhadní Dogoni: mistrům starověké astronomie hrozí vyhynutí. V sobotu se dozvíte, proč

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to je sobota na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
Dogonské masky

Můžete se těšit na dokumenty z bloků nazvaných Odkaz dávných civilizací a Úchvatná říše zvířat. V každém bloku uvidíte vždy dvě zajímavé novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Odkaz dávných civilizací

17.50 Starověké objevy IV (12)

Poznejte překvapivě vyspělé technologie dávných dob. Starověké obrněné stroje, hrůzné mučicí nástroje či dávné způsoby útoku ze vzduchu… Britský dokumentární seriál (2008)

18.55 Země Dogonů: Světové dědictví v ohrožení

V malé vesnice pod útesy stolové hory v Mali žije již stovky let nedotčen moderní dobou kmen Dogonů. Mladší generace nechce žít v chudobě, tak vesnice konvertují k islámu nebo křesťanství, a získávají peníze z misií, které se snaží tuto vzácnou kulturu zachovat… Německý dokument (2012)

Úchvatná říše zvířat

20.00 Nebezpečná setkání V (2)

Vydejte se spolu s doktorem Bradym Barrem za nejnebezpečnějšími tvory ze všech koutů světa. Poznejte život medvědů na Aljašce, elektrických úhořů v řece Coppename či nebezpečných kalmarů… Americký dokumentární seriál (2010)

21.10 Nejpodivnější zvířata světa III (4)

Podivná jídla Ve vodě, na souši i ve vzduchu žijí roztodivní tvorové. Kteří jsou ze všech nejpodivnější? Poznejte, čím zvláštním se živí, kdo útočí tím nejméně očekávaným způsobem a kdo je přeborník v divném chování… Britský dokumentární seriál (2012)

 

 

Vysílací schéma:

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře.

premiérové bloky

18.00–20.00

20.00–22.00

pondělí

Volání divočiny

Největší katastrofy

úterý

Cestovatelé a dobrodruzi

Po stopách historie

středa

Zločin pod lupou

Fascinující příroda

čtvrtek

Tajemství Země a vesmíru

Zaostřeno na války

pátek

Záhady a konspirace

Úžasné oceány

sobota

Odkaz dávných civilizací

Úchvatná říše zvířat

neděle

Zázraky vědy a techniky

Život na ostro

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama