Z čeho vznikl zvláštní vztah islámu vůči ženám? Sledujte dnes na ZOOMu!

Osm premiérových dokumentů na dnešní den – to je pátek na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
Muslimská vzpěračka

V první části večera se můžete těšit na dokumenty z bloků nazvaných Záhady a konspirace a pak Úžasné oceány, později na bloky Odkaz dávných civilizací a Úchvatná říše zvířat. V každém z nich uvidíte vždy dvě zajímavé novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Záhady a konspirace

17.55: Tajné spolky (3)

Jsou pro ostatní uzavřené, působí v utajení a provádějí prastaré záhadné rituály. Kvůli přísnému slibu mlčenlivosti vznikají legendy o jejich úmyslech vládnout světu. Poznejte pozadí templářských rytířů, iluminátů a tajného řádu, který chrání potomky Ježíše Krista… Německý dokumentární seriál (2014)

18.55: Šifry a konspirace (6)

Svobodní zednáři, tajné bunkry, UFO, spiknutí za zdmi Alcatrazu. Poodhalte roušku tajemství skrytých šifer, symbolů a konspiračních teorií… Americký dokumentární seriál (2013)

Úžasné oceány

20.00 Velká velrybí výprava s Nigelem Marvenem (3)

Neuvěřitelná cesta začíná. Britský zoolog a ochranář přírody Nigel Marven se rozhodl sledovat cestu plejtvákovců šedých od tichomořského poloostrova Baja California v Mexiku, kde rodí mláďata a páří se, až do jejich lovišť v Arktidě. Vzdáleností 8000 kilometrů jde o nejdelší migraci mezi savci naší planety… Britský dokument (2012)

21.00 Dobrodruh na rybách (17)

Kanadský rybář Cyril Chauquet nevydrží chvíli v klidu. Své vášni je ochoten obětovat vše. Vyzkoušejte si spolu s ním rybaření ve všech koutech světa… Kanadský dokumentární seriál (2006)

Odkaz dávných civilizací

22.10 Islám a Západ (3)

Prorok, který změnil svět. Poznejte rozdíly a neustále se vyvíjející vztah křesťanství a islámu. Je možné, že spolu dvě tak odlišná vyznání budou jednou žít v míru? Německý dokument (2009)

23.10 Záhada 13 kostlivců

Ve středním Německu u vesnice Eulau bylo objeveno třináct koster, jejichž stáří určili vědci na 2500 let před naším letopočtem. Proč tito lidé zemřeli? Byli zabiti z nenávisti, ze msty či ze zištnosti? Napínavé pátrání nakonec vyústí v překvapivé zjištění... Německý dokument (2010) 


Úchvatná říše zvířat

00.15 Veterinář z Bondi Beach II (9, 10)

Doktor Chris Brown je jedním z nejvytíženějších veterinářů v australském Sydney. Poznejte jeho nejzajímavější dobrodružství!

01.15 Domov vlků

Jejich domovem jsou nespoutané španělské hory. Jsou stejně nespoutaní a suroví jako jejich domovina. Poznejte život vlků iberských… Španělský dokument (2003)

Vysílací schéma:

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře.

premiérové bloky

18.00–20.00

20.00–22.00

pondělí

Volání divočiny

Největší katastrofy

úterý

Cestovatelé a dobrodruzi

Po stopách historie

středa

Zločin pod lupou

Fascinující příroda

čtvrtek

Tajemství Země a vesmíru

Zaostřeno na války

pátek

Záhady a konspirace

Úžasné oceány

sobota

Odkaz dávných civilizací

Úchvatná říše zvířat

neděle

Zázraky vědy a techniky

Život na ostro

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama