Vypravte se do podsvětí Velikonočního ostrova! Dnes se ZOOMem

Vydejte se proti proudu času do dob, kterým dnes říkáme dějiny!
Podsvětí Velikonočního ostrova

Dějiny jsou jako jiný svět – můžeme o nich číst, můžeme o nich snít, ale nikdy je nespatříme na vlastní oči.

Tohle napsal asi před sto lety jeden slavný francouzský historik. Kdyby mohl vidět některý z dokumentů o dějinách na ZOOMu, nikdy by takovou hloupost neřekl. Protože právě historie je tématem úterního bloku na Prima ZOOM.

Připravili jsme pro vás opět tři špičkové dokumenty. Ponoříte se v nich do dějin civilizací, národů i kultur, odhalíte skutečné příčiny událostí, které se staly, a poznáte dějiny našeho světa ze stránek, o nichž jste zatím neměli ani tušení. 

Odhalený Egypt (4)

Odhalte záhady a tajemství starověké egyptské říše. Kdy skutečně vznikla? Proč faraonové stavěli monumentální pyramidy a najednou začali budovat hrobky pod zemí? Jaký je původ sfingy? Americký dokumentární seriál (2008)

Podsvětí Velikonočního ostrova

Na Velikonočním ostrově v Tichém oceánu vznikla společnost, po níž nám zůstaly slavné kamenné monumenty. Před několika staletími se ovšem situace na ostrově dramaticky změnila, mezi lidmi zavládla brutalita a civilizace zkolabovala. Proč? Sledujeme expedici, která pátrá po odpovědích. Jako první komplexně mapuje propracovaný systém tajemných podzemních jeskyní. Podaří se jí nalézt lidské ostatky, které by mohly napovědět, kdo byli zdejší obyvatelé a co se jim stalo? Teorií o zkáze zdejší civilizace je hned několik…

Biblické rány (2)

Tip šéfredaktora:
Co je na povrchu Velikonočního ostrova, to ví každý. Dokument Podsvětí Velikonočního ostrova vás ale zavede do prostor pod tajemným ostrovem.    Tomáš Karlík

Deset biblických ran, které seslal Bůh na Egypt, aby faraon propustil izraelity z otroctví, prozkoumá detailně elitní tým vědců. Je to výmysl, nebo k nim skutečně došlo? Dokáže něco takového způsobit sama příroda? Německý dokument (2009)

Televizní program kanálu Prima ZOOM najdete TADY.


Jak naladit Prima ZOOM? Podívejte se na video!

 

 

Jak bude vypadat další vysílání ZOOMu?

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabídne dokumentární skvosty především z produkce takových prestižních stanic, jako jsou BBC, National Geographic, ZDF nebo třeba Discovery.

Kromě nich ale budete moci sledovat i pořady dalších producentů, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta těch nejkvalitnějších dokumentů bude divákům představena v české televizní premiéře.
Vysílání ZOOMu bude rozděleno na různé tématické bloky – tak, aby si každý divák našel právě "svůj" den. Těchto sedm tematických bloků bude pevně ukotveno od pondělí do neděle v premiérách v hlavním vysílacím čase, tedy od 20.00 hodin do 23.00 hodin.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama