Výprava do hroších vnitřností: dnes večer na ZOOMu

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to je sobota na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
Co žere hrocha? - Obrázek 7

Aby byl ZOOM ještě lepší a aby vás dokumenty ještě víc bavily, připravili jsme na ZOOMu od května nové programové schéma. Také soboty v něm budou tvořené dvěma programovými bloky.

Můžete se těšit na dokumenty z bloků nazvaných Odkaz dávných civilizací a Úchvatná říše zvířat. V každém bloku uvidíte vždy dvě zajímavé novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Odkaz dávných civilizací

17.50 Starověké objevy I (6)

Poznejte překvapivě vyspělé technologie dávných dob. První starověké počítací stroje, předchůdce robotů či dávné způsoby konstrukce lodí… Britský dokumentární seriál (2002)

18.55 Biblické záhady I (4)

Zakládají se nejznámější biblické příběhy na pravdě, či nikoli? To se pokouší zjistit tým odborníků, složený z archeologů, geologů, biologů, seismologů a dalších znalců… Americký dokumentární seriál (2006)

 

Úchvatná říše zvířat

20.00 Co žere hrocha

Nenechte si ujít tuto originální dokumentární událost. Jde o jednu z nejlepších ilustrací fungování potravního řetězce a pozoruhodnou přehlídku života v africké divočině. Správci parku v údolí zambijské řeky Luangwy zastřelili agresivního hrocha, který opakovaně napadal místní přívoz. Dokumentaristé neváhali a na místo nainstalovali zamaskované kamery. My tak můžeme minutu po minutě sledovat, jak mrtvé tělo opět „ožívá“ – mění se v potravu pro další živočišné druhy. Kdo se u mršiny vystřídá? O které části mají zájem například supi, krokodýli nilští a hyeny? Jak se „dohodnou“ na porcování? Z jaké vzdálenosti dokážou mrchožraví brouci vycítit potravu? Všechny otázky nám zodpoví vědci, kteří budou stejně jako my fascinováni efektivitou tohoto přírodního koloběhu.

 

21:45 Terri Irwinová: Život po Stevovi

Po smrti Steva Irwina, který byl v roce 2006 smrtelně zraněn rejnokem, se život jeho ženy a dvou dětí obrátil vzhůru nohama. O několik let později se všichni především snaží zachovat Stevovo dědictví a pokračovat v jeho práci. Terri Irwinová, která se Stevem točila celosvětově nesmírně populární dokumenty, nicméně ráda zůstávala v jeho stínu, teď sama pomáhá mapovat život krokodýlů, rozšiřuje australskou zoo a překonává smutek soustavnou prací na ochranářských projektech.

Celé dokumenty z Prima ZOOM si přehrajte zdarma ZDE »

 

Nové schéma

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře. 14 tematických premiérových bloků bude pevně ukotveno tak, že od pondělí do neděle uvidíte vždy 2 novinkové bloky denně od 18.00 do 20.00 a od 20.00 do 22.00 hod. se zaměřením na:

premiérové bloky

18.00–20.00

20.00–22.00

pondělí

Volání divočiny

Největší katastrofy

úterý

Cestovatelé a dobrodruzi

Po stopách historie

středa

Zločin pod lupou

Fascinující příroda

čtvrtek

Tajemství Země a vesmíru

Zaostřeno na války

pátek

Záhady a konspirace

Úžasné oceány

sobota

Odkaz dávných civilizací

Úchvatná říše zvířat

neděle

Zázraky vědy a techniky

Ztracený svět dinosaurů

 

Po postupném přechodu na nové schéma bude celodenní struktura vysílání vždy 2x dva dvouhodinové bloky: 6–10 h, 10–14 h, 14–18 h, 18–22 h, 22–2 h a 2–6 h ráno.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama