Vydejte se za obří sépií. Dnes večer na ZOOMu

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to je pátek na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
Australská obří sépie
Australská obří sépie

Aby byl ZOOM ještě lepší a aby vás dokumenty ještě víc bavily, připravili jsme na ZOOMu od května nové programové schéma. Také pátky v něm budou tvořené dvěma programovými bloky.

Vše o fenoménu Vetřelci dávnověku čtěte v našem speciálu

Můžete se těšit na dokumenty z bloků nazvaných Záhady a konspirace a pak Úžasné oceány. V každém bloku uvidíte vždy dvě zajímavé novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Záhady a konspirace

17.50 Vetřelci dávnověku II (3)

Podle některých badatelů dokazují staré legendy, záznamy z kronik a další archeologické nálezy, že na naší planetě mnohokrát v minulosti přistáli mimozemšťané. Jsou tyto důkazy přesvědčivé? Byli mimozemšťané předobrazem bohů? Slavný americký kontroverzní dokumentární seriál (2010)

18.55 11. září: Legendární příšery (2)

Vietnamský divoch! V různých částech světa se čas od času objeví zpráva o tajemném tvorovi, o němž není v učebnicích ani zmínka. Tým pěti vědců si vybírá různé tajemné legendy a vydává se objasnit, zda by tyto bájné příšery opravdu mohly existovat… Kanadský dokumentární seriál (2010)


Úžasné oceány

20.00 Australská obří sépie

Obří australská sépie je jedním nejzvláštnějších obyvatel naší planety. Má tři srdce, osm chapadel, zelenou krev, podivuhodnou stavbu kůže a neobvykle vysokou inteligenci. Patří mezi hlavonožce, tvory, kteří žijí na Zemi asi půl miliardy let. Nabyli mnoha tvarů a velikostí, zabydleli tropické oceány i chladné severské vody. V tomto vynikajícím dokumentu se zaměříme na australské obří sépie jako největší zástupce druhu. Uvidíme, jak se jim daří přežít, jak pozoruhodnou mají evoluční taktiku a jak dokážou využívat jedinečný charakter jihoaustralského pobřeží.


21.00 Mořští kovbojové: Honba za lososy

Ve vodách Aljašského zálivu čelí posádky rybářských lodí přírodním živlům i jiným nástrahám. Těžká práce v nebezpečných podmínkách je odměněna bohatými úlovky. Musí ovšem svést tuhý boj s nelítostnou konkurencí. Dokument vás zavede mezi dobrodruhy současnosti a představí vám tři kapitány, kteří se s posádkami snaží využít šestitýdenní období, kdy se z místních vod stane jedno obrovské kolbiště, na němž soupeří stovky rybářů z celého světa.

Nové schéma

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře. 14 tematických premiérových bloků bude pevně ukotveno tak, že od pondělí do neděle uvidíte vždy 2 novinkové bloky denně od 18.00 do 20.00 a od 20.00 do 22.00 hod. se zaměřením na:

premiérové bloky

18.00–20.00

20.00–22.00

pondělí

Volání divočiny

Největší katastrofy

úterý

Cestovatelé a dobrodruzi

Po stopách historie

středa

Zločin pod lupou

Fascinující příroda

čtvrtek

Tajemství Země a vesmíru

Zaostřeno na války

pátek

Záhady a konspirace

Úžasné oceány

sobota

Odkaz dávných civilizací

Úchvatná říše zvířat

neděle

Zázraky vědy a techniky

Ztracený svět dinosaurů

 

Po postupném přechodu na nové schéma bude celodenní struktura vysílání vždy 2x dva dvouhodinové bloky: 6–10 h, 10–14 h, 14–18 h, 18–22 h, 22–2 h a 2–6 h ráno.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama