Vlastní mobilní ostrov: sen prachatého turisty je tady!

Pro ty z vás, kterým se náhodou pod polštářem válejí přebytečné 3,5 miliardy korun, máme užitečný tip na vánoční dárek!
Plující ostrov pro znuděné miliardáře

Mít vlastní ostrov, a ještě k tomu pohyblivý, je zjevně snem nejen padouchů z bondovek, ale také reálných lidí. Jinak by nevznikl nápad tuto šílenou myšlenku realizovat.

Stojí za ní známý architekt a designér v jedné osobě Michele Puzzolante ze studia MPD. Jím navržená ostrovo-jachta by měla „kotvit“ u Malediv, jednoho z nejkrásnějších a současně nejdražších míst světa. Nikde jinde na světě by se „Floating Island“ tak dobře nevyjímal…

Tento návrh je nejen luxusní, ale podle svých tvůrců skrývá i ekologický podtext. Maledivy jsou totiž ohrožené globálními změnami klimatu a stoupajícími hladinami oceánů. Plovoucí ostrůvky pro bohatou klientelu by v budoucnosti mohly být jedním z řešení tohoto problému. Anebo, jak upozorňují někteří kritici, jde jen o Puzzolanteho provokaci, která má ukázat, jak nemožné je nahradit mizející přírodu?

Jak to bude fungovat?

Pokud to MPD myslí vážně, pak vymysleli opravdu luxusní záležitost. Ostrov má být umístěn na soustavě pontonů; díky tomu bude prakticky nepotopitelný i za vysokých vln. Měl by mít dvě velké ložnice, terasu na opalování, vlastní bazének a místnosti s prosklenými podlahami, kudy by se lidé mohli kochat z pohledu na život pod hladinou. Motor, který bude Floating Island pohánět, nemusí být silný, přesuny by měly být spíše nenápadné a především tiché.

Studio plánuje i systém, který by umožňoval ostrovy propojovat; mohly by tak vznikat celé velké hotelové komplexy. Lidé by se tak mohli na dovolené potkávat, a když budou mít společnosti plné zuby, prostě zvednou kotvy a svůj ostrov odpojí…

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama