Vinobraní je tady! Zkuste to v pražské Botanické zahradě!

Vinobraní patří k podzimu, a to nejen na jižní Moravě. Pražská Vinice sv. Kláry nabídne přehlídku vín osmi předních českých i moravských vinařů a samozřejmě víno z trojské vinice.
Vinice v pražské Botanické

Vinice sv. Kláry nabídne o víkendu 12.–13. září nejen muziku, u které si můžete zazpívat spolu s cimbálem, ale i pro vinobraní netradiční jazz či divadlo. Zájemci se mohou seznámit s expozicí výroby vína a degustovat ve vinném sklípku. Chybět samozřejmě nebudou cenami ověnčená vína z Vinice sv. Kláry, vína osmi předních českých i moravských vinařů a burčák.

Vinobraní se tradičně neobejde bez burčáku, dobrého jídla a zábavy, kterou prožijete na terase viničního domu. Hrát se budou různé žánry. Například country, swing, lidovky, dechovky i pop a rock. Součástí programu bude i představení Divadla za vodou s názvem Bedřich Hrozný. Tato hořká komedie pojednává o jednom nádraží a výpravčím, který je tak obyčejný až je jedinečný – jako každý z nás.

„Terasa viničního domku, která nabízí metropoli jako na dlani, v září tradičně ožije vinobraním. Jedná se o oslavu sklizně hroznů, a proto nesmí chybět dobré jídlo, muzika a hlavně víno. Za vína roku 2014 jsme získali zlaté i stříbrné medaile. Aktuálně probíhá soutěž Můj vinař roku, kde jsme jedinou pražskou vinicí a pohybujeme se do desátého místa. Uvidíme tedy, jak hlasování dopadne,“ říká Eva Smržová, pověřená řízením trojské botanické zahrady.

Snímek 091 Foto:

Program se koná po oba dva dny od 11 do 19 hodin. Vstupné bude během vinobraní mimořádné. „Jako každý rok se vstupné botanické zahrady při vinobraní mění. Nejinak je tomu i letos. Po celý víkend neplatí sousedské ani jiné permanentky, Trojská karta či Garden Pass. V provozu nebudou ani samoobslužné brány. Návštěvníci však mohou v rámci jedné vstupenky navštívit i vinobraní konající se v sobotu 12. září na zámku Troja. Ceník vstupného lidé najdou na www.botanicka.cz,“ doplňuje Lucie Herberová, tisková mluvčí botanické zahrady.

Vstupenka do botanické zahrady bude v sobotu 12. 9. platná také na vinobraní v Trojském zámku a naopak. Zahrada bude otevřená jako vždy, tedy od 9 do 20 h, opustit zahradu bude potřeba do 21 hodin.

Doprovodný program:

sobota 12. 9.

11–13 h Jitka Vrbová a Hot Jazz Praha

13:30–15:30 h Třehusk

16–19 h Cimbálovka p. Horsák

neděle 13. 9.

11–14 h Junior dechovka

14:30–15:30 h Divadlo za vodou – „Bedřich Hrozný“

16–19 h Rošáda

Pro zájemce bude možnost navštívit expozici výroby vína s průvodcem, a to po oba dny. Prohlídka expozice je možná ve 14 a 16 hodin a stojí 300 Kč/os. Vstupenka zahrnuje exkurzi po expozici, degustaci 2 vzorků vína a vstupné do venkovní expozice. Pozor! Rezervace na prohlídku expozice výroby vína nutná, a to na amalie.balastikova@botanicka.cz nebo 737 284 260.

Snímek 0323 Foto:

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama