VIDEO: Virtuální Černobyl je tady! Projděte si místo největší katastrofy 20. století…

Už dlouho se říká, že počítačové hry moou lidi učit mnohem lépe než klasická škola. Nesouhlasíme s tím vždy, ale v tomto případě to platí určitě.
Panelák v Černobylu - a virtuální k tomu!

Polské herní studio Farm 51 se proslavilo tím, že dokáže vytvořit úchvatné grafiky. Momentálně pracuje na úžasném novém projektu, který však není tak docela herní. Tedy je, ale půjde v ní také o něco dalšího…

Programátoři se vrhli na výrobu 3D virtuální podoby Černobylu a jeho okolí, tedy lesů, pastvin i opuštěného města Pripjať. Celou oblast už mají kompletně naskenovanou pomocí 3D technologie a teď ji převádějí do virtuální mapy. Už jen z ukázek, které zveřejnili, je vidět, jak nádherný kus práce odvedli – a na co víc se ještě můžeme těšit:

Černobyl 3D

 

Až bude dílko hotové, budou si lidé moci s VR helmou projít celou oblast, kam by se nejspíš nikdy nedostali - a také řadu míst, kam se lidé od roku 1986 vůbec nedostali.

„Hráči“ se dostanou do rolí členů televizních dokumentaristů, kteří mají za úkol natočit zde film. Z ukázek je sice vidět, že se ve hře objeví i střelné zbraně, ale doufáme, že půjde především o realistické objevování zakázaného nedostupného místa…

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama