Velký bílý dnes na ZOOMu! Dokument, proti kterému jsou Čelisti dětská pohádka...

Osm premiérových dokumentů na dnešní den – to je čtvrtek na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
FOTO: Richard Jaroněk
FOTO: Richard Jaroněk

Můžete se těšit na dokumenty z bloků nazvaných Tajemství Země a vesmíru a Zaostřeno na války a v druhé části večera pak Záhady a konspirace a Úžasné oceány. V každém bloku uvidíte vždy dvě zajímavé novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Tajemství Země a vesmíru:

17.55 Stephen Hawking: Velkolepý plán 3

Stvořil vesmír Bůh? Stephen Hawking se pokusí odpovědět na otázky, které trápí lidstvo po celou dobu jeho existence. Stvořil Bůh vesmír, nebo ne? Jaký je smysl lidského života? A co je podstatou vesmíru? Americký dokumentární seriál (2011)

19.00 Tajemství vesmíru I (11)

Vydejte se do světa planet, komet, hvězd, souhvězdí a galaxií! Na cestě od středu sluneční soustavy až k okrajům vesmíru nahlédneme do jeho nejskrytějších tajemství… Americký dokumentární seriál (2007)

Zaostřeno na války

20.00: Svět ve válce 4

Nejdůležitější události druhé světové války. Závěr britského dokumentárního seriálu (1973)

21.05 První světová válka 2

Do zbraně! Okolnosti vzniku 1. světové války jsou obecně známy. Zákulisí oficiálního jednání, které probíhalo mezi sarajevským atentátem a vypuknutím války, však moc známo není. A jeho průběh je vskutku překvapivý. Stejně jako další vývoj tohoto válečného konfliktu… Americký dokumentární seriál (2003)

 

Záhady a konspirace

22.10 Zvířata a paranormální jevy (6)

Některá zvířata prý dokážou reagovat na paranormální jevy. A to různými způsobem. Poznejte několik příběhů, kdy se v novém domově děly těžko vysvětlitelné věci… Americký dokumentární seriál (2010)

23.05 Sci-fi vizionáři (6)

Vztah mezi žánrem sci-fi a neustále se vyvíjejícím světem vědy a techniky je poměrně těsný. Byli snad někteří z nejznámějších tvůrců také proroky? Poznejte díla Mary Shelleyové, H. G. Wellse, Isaca Asimova či Julese Verna… Americký dokumentární seriál (2011)

 

Úžasné oceány

00.05 Za tučňáky s Nigelem Marvenem 2

Cesta do antarktických vod. Nigel Marven se vydává na výpravu za dalším živočišným druhem, který má v plánu prozkoumat. Tentokrát ho budou zajímat tučňáci na ostrově Jižní Georgie. Ať už patagonští, žlutorozí či oslí... Britský dokumentární seriál (2007)

01.10 Podmořská dobrodružství: Výprava za žralokem bílým

Tým biologů a hloubkových potápěčů se chystá k ostrovu Guadalupe, který je proslulý výskytem velkých žraloků bílých. Trojice freediverů se k nim pokusí dostat co nejblíže a pořídit jedinečné záběry. Chtějí vyvrátit mýlku, že jde o krvelačná monstra… Německo-francouzský dokument (2011)

 

Vysílací schéma

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře. 14 tematických premiérových bloků je pevně ukotveno tak, že od pondělí do neděle uvidíte vždy 2 novinkové bloky denně od 18.00 do 20.00 a od 20.00 do 22.00 hod. se zaměřením na:

premiérové bloky

18.00–20.00

20.00–22.00

pondělí

Volání divočiny

Největší katastrofy

úterý

Cestovatelé a dobrodruzi

Po stopách historie

středa

Zločin pod lupou

Fascinující příroda

čtvrtek

Tajemství Země a vesmíru

Zaostřeno na války

pátek

Záhady a konspirace

Úžasné oceány

sobota

Odkaz dávných civilizací

Úchvatná říše zvířat

neděle

Zázraky vědy a techniky

Život na ostro

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama