Velká virtuální revoluce je za dveřmi: do roka a do dne zaplaví svět neskutečné virtuální technologie!

Příští rok dojde k obrovskému průlomu v technologiích virtuální reality. Je to již dnes prakticky jisté – náznaky jsou na každém rohu… Proč si to myslíme?
Příští rok přijde velká virtuální revoluce!

Do virtuální reality investuje stále více společností, ale doposud se netušilo, jak velké a klíčové tyto investice jsou. Mnohé teď ale naznačil jeden ze šéfů společnosti Valve Alan Yates. V rozhovoru na Redditu vysvětlil, jak moc jeho firma ve virtuální budoucnost věří.

Na virtuální realitě v současné době pracuje více než třetina všech zaměstnanců Valve! To je základní informace, která z rozhovoru vyplývá. Valve je herní gigant, který provozuje službu Steam, vydává a stará se o řadu her, například mega-populární DOTA2. To, že tento leader trhu natolik spoléhá na virtuální realitu, je nejlepším důkazem, jak jistá je expanze této technologie…

„Když jsme začínali, měli jsme velmi malý tým, dnes ale tvoří asi třetinu všech zaměstnanců naší firmy. Nejlepší mozky naší firmy řeší, jak bude vypadat další generaci přístrojů s virtuální realitou,“ popsal Yates.

Většina problémů, na nichž se zatím pracuje, jsou čistě technické a technologické záležitosti. Složitost problému spočívá především v tom, jak mezioborový je: vstupují do něj stovky expertů z desítek nejrůznějších vědeckých i technických oborů.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama