Velká pěší výprava podél Amazonky! V pondělí na ZOOMu

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to bude pondělí na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
Pěšky podél Amazonky
Pěšky podél Amazonky

Můžete se dnes těšit na čtyři premiérové dokumenty ve dvou programových blocích. Co na vás čeká konkrétně?

Volání divočiny:

17.55: Pěšky podél Amazonky (1)

Z Peru do Brazílie. Dva Britové, bývalý armádní kapitán Ed Stafford a horolezec a kajakář Luke Collyer se rozhodli být prvními, kteří projdou povodím nejdelší řeky světa Amazonky. Nebezpečná cesta dlouhá 7000 km vede drsným prostředím jihoamerické džungle, přes vysoké hory do nejhlubšího údolí světa a přes území gangů pašujících kokain… Britský dokumentární seriál (2010)

18.55: Gepardí deníky II, 10, 10

Pro ochranu přírody je klíčové vzdělávání. Proto Annie Beckhellingová v roce 1997 založila v Jihoafrické republice gepardí vzdělávací středisko, které je přístupné návštěvníkům… Jihoafrický dokumentární seriál (2008)

Největší katastrofy:

20.0021.00 Hrůza v oblacích (3)

Chyba pilota, selhání techniky, špatné počasí nebo nedostatečná technická kontrola, to jsou hlavní příčiny leteckých havárií. Podívejte se na ty nejznámější z nich a hledejte odpovědi na otázku, jak se jim dalo zabránit… Britský dokumentární seriál (2013)

21.0522.10 Extrémní řešení (1)

Silnice. Dálnice, železnice, mosty, letiště. Výběr deseti nejobtížnějších staveb světa v různých kategoriích extrémního překonávání přírodního terénu… Britský dokumentární seriál (2014)

   
   
   
   
   
   
   
  

Odkaz Keltů

O pořadu

Vydejte se spolu s tvůrci do španělské Galicie, kde se nalézají pozůstatky po kultuře Castro. Prohlédněte si jejich unikátní osady ze staveb kruhovitého půdorysu a poznejte život, který zde vedli… Španělský dokument (2011)

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama