Věda o kočkách! Dokument, který vám vylepší sobotu

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to je sobota na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
Mainská mývalí kočka

Můžete se těšit na dokumenty z bloků nazvaných Odkaz dávných civilizací a Úchvatná říše zvířat. V každém bloku uvidíte vždy dvě zajímavé novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Odkaz dávných civilizací

17.50 Krvavá historie Medicejských (1)

Dějiny Florencie jsou spjaty s dynastií Medicejských. Místem posledního odpočinku těchto mecenášů umělců a architektů je bazilika San Lorenzo. V roce 2012 byl s povolením církve otevřen poslední ze 49 hrobů a ostatky byly podrobeny zkoumání… Německý dokumentární seriál (2013)

 

18.55 Záhadné postavy dějin II (12, 13)

Chcete se dozvědět víc o legendárních postavách minulosti? Zda a jak skutečně žil Robin Hood či král Artuš? Kolik pravdy je za příběhem Rasputina a Johanky z Arku? A co skutečně předpověděl Nostradamus? Britský dokumentární seriál (2009)

Úchvatná říše zvířat

20.00 Bill Bailey: Dobrodružství v džungli (1)

Země orangutanů Bill Bailey je anglický herec, bavič a muzikant, ale tentokrát se jako amatérský přírodovědec vydává po stopách jednoho z velkých zapomenutých hrdinů přírodních věd Alfreda Russela Wallace, který věnoval svůj život zkoumání živočišných druhů a hledání důkazu o jejich původu a vývoji… Dvoudílný britský dokument (2013)

21:45 Věda o kočkách

Kočka je deratizátor, nelítostný lovec, odtažitá i přítulná zároveň. Divoká a přece ochočená. Adoptovala si člověka podle svých pravidel. Vyskytuje se po celém světě, ale odkud přišla? Na tuto otázku se snaží nalézt odpověď tým vědců z kalifornské univerzity… Americký dokument (2008)

Vysílací schéma:

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře.

premiérové bloky

18.00–20.00

20.00–22.00

pondělí

Volání divočiny

Největší katastrofy

úterý

Cestovatelé a dobrodruzi

Po stopách historie

středa

Zločin pod lupou

Fascinující příroda

čtvrtek

Tajemství Země a vesmíru

Zaostřeno na války

pátek

Záhady a konspirace

Úžasné oceány

sobota

Odkaz dávných civilizací

Úchvatná říše zvířat

neděle

Zázraky vědy a techniky

Život na ostro

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama