Večer s brutálními žraloky. To je pátek na ZOOMu

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to je pátek na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
Kladivoun v akváriu

Aby byl ZOOM ještě lepší a aby vás dokumenty ještě víc bavily, připravili jsme na ZOOMu od května nové programové schéma. Také pátky v něm budou tvořené dvěma programovými bloky.

Vše o fenoménu Vetřelci dávnověku čtěte v našem speciálu

Můžete se těšit na dokumenty z bloků nazvaných Záhady a konspirace a pak Úžasné oceány. V každém bloku uvidíte vždy dvě zajímavé novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Záhady a konspirace

17.50 Vetřelci dávnověku II (9)

Podle některých badatelů dokazují staré legendy, záznamy z kronik a další archeologické nálezy, že na naší planetě mnohokrát v minulosti přistáli mimozemšťané. Jsou tyto důkazy přesvědčivé? Byli mimozemšťané předobrazem bohů? Slavný americký kontroverzní dokumentární seriál (2010)

18.55 Záhada křišťálových lebek

Křišťálové lebky vzbuzují mezi lidmi zvědavost. Podle legendy by jich mělo být třináct a spojení jejich sil by přineslo pochopení života a vesmíru. Opravdu ale pocházejí z dávných dob Mayů a Aztéků? Není to podvrh? Vědecká zkoumání možná záhadu objasní... Britský dokument (2008)


Úžasné oceány

20.00 Magistrála kladivounů

Kladivouni jsou jedni z nejpozoruhodnějších žraloků, a to už na pohled. Jsou mimořádně úspěšnými predátory, podobný tvar hlavy ale v přírodě najdeme jen vzácně; proč se tedy právě u nich vyvinul? Souvisí to nějak například s tím, že jsou kladivouni lépe než jakýkoli jiný druh vybaveni orgány pro vnímání elektrických podnětů a že dokáží špičkově manévrovat? Tohoto zvláštního živočicha teď prozkoumá vědecká výprava na Galapágy. Na Galapágách se sbíhají divoké oceánské proudy a lákají sem ohromná hejna ryb, skupiny delfínů i velryb – a někdy se zde záhadně objeví právě hejna žraloků kladivounů. Odkud a proč sem připlouvají? Vedle sledování migračních tras těchto úchvatných tvorů budeme spolu se zkušenými vědci zkoumat například to, jak spolu žraloci v hejnu komunikují, jak mezi kladivouny funguje sociální hierarchie nebo jak přesně vlastně fungují jejich jedinečné smysly.

21.00 Žraločí univerzita (4)

Žraloci jsou nenahraditelnou součástí největšího ekosystému naší planety. Přesto jsou ale stále loveni a zabíjeni. Důvodem je strach. Existují ale lidé, kteří se to snaží změnit. Ve fascinující sérii budete sledovat zasloužilého biologa Dr. Samuela H. Grubera, který zasvětil život právě studiu těchto tajemných tvorů. Teď své zkušenosti předává elitní skupině nových žraločích výzkumníků. Ze základny na Bahamách vyjedeme za fascinujícími predátory, zažijeme dobrodružství, zjistíme nová pozoruhodná fakta o žralocích. Také však budeme bojovat s nedostatkem financí i lidskou nechápavostí a nasazovat vlastní život. Vítejte na Žraločí univerzitě.

Nové schéma

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře. 14 tematických premiérových bloků bude pevně ukotveno tak, že od pondělí do neděle uvidíte vždy 2 novinkové bloky denně od 18.00 do 20.00 a od 20.00 do 22.00 hod. se zaměřením na:

premiérové bloky

18.00–20.00

20.00–22.00

pondělí

Volání divočiny

Největší katastrofy

úterý

Cestovatelé a dobrodruzi

Po stopách historie

středa

Zločin pod lupou

Fascinující příroda

čtvrtek

Tajemství Země a vesmíru

Zaostřeno na války

pátek

Záhady a konspirace

Úžasné oceány

sobota

Odkaz dávných civilizací

Úchvatná říše zvířat

neděle

Zázraky vědy a techniky

Ztracený svět dinosaurů

 

Po postupném přechodu na nové schéma bude celodenní struktura vysílání vždy 2x dva dvouhodinové bloky: 6–10 h, 10–14 h, 14–18 h, 18–22 h, 22–2 h a 2–6 h ráno.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama