V říši vlků! Dobrodružná sobota na ZOOMu

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to je sobota na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
Vyjící vlk

Aby byl ZOOM ještě lepší a aby vás dokumenty ještě víc bavily, připravili jsme na ZOOMu od května nové programové schéma. Také soboty v něm budou tvořené dvěma programovými bloky.

Můžete se těšit na dokumenty z bloků nazvaných Odkaz dávných civilizací a Úchvatná říše zvířat. V každém bloku uvidíte vždy dvě zajímavé novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Odkaz dávných civilizací

17.50 Návrat biblických ran (4)

Deset biblických ran, které seslal Bůh na Egypt, aby faraon propustil izraelity z otroctví, detailně prozkoumá elitní tým vědců. Je to výmysl, nebo k nim skutečně došlo? Dokáže něco takového způsobit příroda? Německý dokument (2007)


18.55 Tutanchamon: Tajemství mladého vládce

Příběh egyptského faraona Tutanchamona je po tisíciletí zahalen stínem tajemství. Hrabě Carnarvon se vydává do Egypta, aby rozluštil dosud nerozluštěné záhady… Britský dokument (2007)

 

Úchvatná říše zvířat

20.00 Co se děje v trávě (4)

Z vody na souš. Před čtyřmi sty miliony let bývala pevnina pustá a bez života. Pak začali první vodní tvorové opouštět moře a zabydlovat se v pravěké vegetaci. Potomci těchto drobných tvorů dodnes žijí pod našima nohama. Hmyz a plži se stali průkopníky suchozemského života a patří k nejrozšířenějším živočichům na planetě… Britský dokumentární seriál (2005)

21.00 V říši medvědů a vlků

Po mnoho generací byli medvědi grizzly jedinými vládci Yellowstonského národního parku. Změna přišla až s návratem vlka, starého protivníka, který tu téměř celé století chyběl. Medvědi se musejí vyrovnat se sílícím vlivem tohoto tradičního konkurenta. Úchvatný dokument vypráví příběh dvou predátorů, z nich každý má jiný klíč k přežití. Hrubá síla a velikost jednotlivce proti spolupráci a taktice, osamělý bojovník proti týmu. Obě strategie jsou samy o sobě úspěšné, ale když si medvědi a vlci vstoupí do cesty, vyvstávají problémy. Je to říše medvědů a vlků… Ale kdo je tu pánem?

 

Nové schéma

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře. 14 tematických premiérových bloků bude pevně ukotveno tak, že od pondělí do neděle uvidíte vždy 2 novinkové bloky denně od 18.00 do 20.00 a od 20.00 do 22.00 hod. se zaměřením na:

premiérové bloky

18.00–20.00

20.00–22.00

pondělí

Volání divočiny

Největší katastrofy

úterý

Cestovatelé a dobrodruzi

Po stopách historie

středa

Zločin pod lupou

Fascinující příroda

čtvrtek

Tajemství Země a vesmíru

Zaostřeno na války

pátek

Záhady a konspirace

Úžasné oceány

sobota

Odkaz dávných civilizací

Úchvatná říše zvířat

neděle

Zázraky vědy a techniky

Ztracený svět dinosaurů

 

Po postupném přechodu na nové schéma bude celodenní struktura vysílání vždy 2x dva dvouhodinové bloky: 6–10 h, 10–14 h, 14–18 h, 18–22 h, 22–2 h a 2–6 h ráno.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama