V neděli na ZOOMu prozkoumejte říši dinosaurů!

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to je neděle na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
Dinosauří mládě

Také neděle jsou na ZOOMu tvořeny dvěma programovými bloky.

Můžete se těšit na dokumenty z bloků nazvaných Zázraky vědy a techniky a Ztracený svět dinosaurů. V každém bloku uvidíte vždy dvě zajímavé novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Zázraky vědy a techniky

17.45 Mise X: Příběhy velkých vynálezů (2)

Jen stěží si dokážeme představit dnešní život bez ropy. Ropa je naším největším zdrojem energie. Bez efektivního a bezpečného způsobu dopravy by se však nikdy nemohla stát hnacím motorem západní civilizace. Toto je příběh muže, kterého boj o kontrolu nad ropou přivedl až ke stavbě prvního velkého ropovodu – Byrona Bensona.

18.55 Úžasná tajemství vědy (10)

Sledujte cestu cenné whisky, která patřila polárníkovi Ernestu Shackletonovi, z antarktických končin zpět do skotské divočiny. Bedna byla pohřbena v ledu více než 100 let a jeden z nejlepších ochutnávačů má důležitý úkol. Odhalit její tajemství a pokusit se vyrobit repliku… Americký dokumentární seriál (2011)


Ztracený svět dinosaurů

20.00: Jurské bojiště (11)

Roku 1997 byly v Jižní Dakotě nalezeny fosilní pozůstatky velkého dinosaura. Po odkrytí a kostí paleontologové zjistili, že se jedná o mohutný ocas gigantického tvora z rodu hardosaurů, který žil v období svrchní křídy, edmontosaura. Fosilní kůže edmontosaura nesla mnoho známek napadení menším predátorem, následně byly poblíž kostí edmontosaura nelezeny vylámané zuby raptorů. Na kostech byly ovšem nelezeny stopy po zubech mnohem děsivějšího predátora, a to tyrannosaura rexe.

21.00 Říše dinosaurů

Poznávat dobu před miliony let, kdy naší planetě vládli dinosauři, nepřestane být nikdy vzrušující. V tomto jedinečném dokumentu se připojíme k mezinárodnímu týmu špičkových paleontologů, kteří se vydávají do pouště Gobi. Čeká je tu náročná čtyřicetidenní expedice na místě, které je nazýváno dinosauřím pohřebištěm. Díky kombinaci paleobiologie a současných technických možností pak před námi znovu vyvstanou dinosauři v plné kráse – nebo alespoň v takové, o jaké zatím víme.

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře. 14 tematických premiérových bloků bude pevně ukotveno tak, že od pondělí do neděle uvidíte vždy 2 novinkové bloky denně od 18.00 do 20.00 a od 20.00 do 22.00 hod. se zaměřením na:

premiérové bloky

18.00–20.00

20.00–22.00

pondělí

Volání divočiny

Největší katastrofy

úterý

Cestovatelé a dobrodruzi

Po stopách historie

středa

Zločin pod lupou

Fascinující příroda

čtvrtek

Tajemství Země a vesmíru

Zaostřeno na války

pátek

Záhady a konspirace

Úžasné oceány

sobota

Odkaz dávných civilizací

Úchvatná říše zvířat

neděle

Zázraky vědy a techniky

Ztracený svět dinosaurů

 

Po postupném přechodu na nové schéma bude celodenní struktura vysílání vždy 2x dva dvouhodinové bloky: 6–10 h, 10–14 h, 14–18 h, 18–22 h, 22–2 h a 2–6 h ráno.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama