V Austrálii provozují nový sport: závody dronů. Stane se z něj zábava budoucnosti?

Závody dronů? Je to mnohem větší zábava, než by se mohlo zdát!
Závody dronů

Závodění patřilo vždy v dějinách mezi nejoblíbenější zábavy. Rychlostí je člověk posedlý, a tak staří Řekové sledovali s napětím závody v běhu, v antickém Římě zbožňovali (a to doslova) závody vozatajů. Devatenácté století žilo dostihy, 20. století zase ovládly formule a další auta. Ale co se stane závodním sportem 21. století? Měli bychom jeden tip…

S tím, jak se stále víc rozšiřují drony, objevily se už také jejich první závody. Pokusů nastartovat nový sport už bylo několik, zatím sice moc fanoušků nepřitáhly, ale výsledky jsou přinejmenším na videu velmi působivé. Zatím největší závody se konaly před týdnem v australském Melbourne.

Závody byly uspořádané v opuštěné tovární hale, kde se drony proplétaly mezi sloupy a trámy, musely prolétávat temnými místy i dlouhými volnými chodbami. Videa, která tuto zábavu zachytila, jsou velmi působivá.

Závody dronů v Austrálii
Závody dronů v Melbourne

Ale nejen industriální prostředí dronům svědčí. V USA se zase nedávno konaly závody dronů v lese – a také to připomínalo spíš scénu ze Star Wars než naši nudnou realitu:

Závody dronů v lese
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama