Úterý 26.února: se ZOOMem se vypravte PO STOPÁCH HISTORIE

Po stopách historie - to je název bloku, který vás na ZOOMu čeká vždy v úterý.
První čínský císař

Dějiny jsou jako jiný svět - můžeme o nich číst, můžeme o nich snít, ale nikdy je nespatříme na vlastní oči. Tohle napsal asi před sto lety jeden slavný francouzský historik. Kdyby mohl vidět některý z dokumentů o dějinách na ZOOMu, nikdy by takovou hloupist neřekl. Protože právě historie je tématem úterního bloku na Prima ZOOM.

Připravili jsme pro vás opět tři špičkové dokumenty. Ponoříte se v nich do dějin planety, civilizací, národů i kultur, odhalíte skutečné příčiny věcí, které se staly a poznáte dějiny našeho světa ze stránek, o nichý jste zatím ani netušili. 

Tip šéfredaktora:                    V Číně jsem byl sice jen jednou, ale (právě proto) to byl neskutečný zážitek. Od té doby se o dějiny Číny zajímám trošu ví - přestože jsou pro mě pořád dost zmatené a nepochopitelné. A přesně proto se dnes budu dívat na Prvního čínského císaře. Tomáš Karlík Starověké říše (1)
První civilizace Na počátku moderní doby rozhodovaly o vládě nad ostatními různé faktory. Od umění sjednotit se přes nadvládu nad mořem až po vybudování obrovské armády. Poznejme první říše, které v té době vznikaly, a staly se tak kolébkou moderní civilizace… Britský dokumentární seriál (2010)

 

První čínský císař

Čchin Š'-chuang-ti před více než 2000 lety dobyl a sjednotil zemi, která se stala nejvyspělejší civilizací své doby. O jeho vládě však neexistují žádné dobové záznamy. Všechny informace pocházejí z kroniky, která byla napsána až 100 let po jeho smrti. Jaký byl tento bájný vládce, díky němuž se Číně říká Čína a jehož odkazem je i proslulá terakotová armáda, ve skutečnosti? Díky tomuto dokumentu poznáte kontroverzního vladaře v celé jeho slávě i děsivosti. Německý dokument (2008).

 


Vzestup a pád impéria: Kartágo

Jaké události předcházely vzestupu a pádu mocných říší, jako byly Egypt, Persie, Řím nebo Kartágo? Tým odborníků zkoumá momenty, které rozhodovaly o zániku či přežití civilizací… Německý dokumentární cyklus (2010) Egypt, Perská říše, Řím, Kartágo – čtyři velké civilizace starověku, které dospěly k zániku. Proč? Dal se odvrátit? Tým historiků, ale také psychologů či lékařů se snaží najít odpovědi a ukazuje, jak někdy jediné rozhodnutí ve zlomku sekundy ovlivnilo chod dějin. Úchvatné okamžiky a díla minulosti před divákem vyvstávají také v počítačových rekonstrukcích.

 

Televizní program kanálu Prima ZOOM najdete TADY.


Jak naladit Prima ZOOM? Podívejte se na video!

Nalaďte si Prima Zoom

Jak bude vypadat další vysílání ZOOMu?

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabídne dokumentární skvosty především z produkce takových prestižních stanic, jako jsou BBC, National Geographic, ZDF nebo třeba Discovery.

Kromě nich ale budete moci sledovat i pořady dalších producentů, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta těch nejkvalitnějších dokumentů bude divákům představena v české televizní premiéře.
Vysílání ZOOMu bude rozděleno na různé tématické bloky - tak, aby si každý divák našel právě "svůj" den. Těchto sedm tematických bloků bude pevně ukotveno od pondělí do neděle v premiérách v hlavním vysílacím čase, tedy od 20.00 hodin do 23.00 hodin.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama