Úterý 19.února: ZOOM se vydává PO STOPÁCH HISTORIE

Po stopách historie - to je název bloku, který vás bude na ZOOMu čekat vždy v úterý.
gyptus

Dějiny jsou jako jiný svět - můžeme o nich číst, můžeme o nich snít, ale nikdy je nespatříme na vlastní oči. Tohle napsal asi před sto lety jeden slavný francouzský historik. Kdyby mohl vidět některý z dokumentů o dějinách na ZOOMu, nikdy by takovou hloupist neřekl. Protože právě historie je tématem úterního bloku na Prima ZOOM.

Připravili jsme pro vás opět tři špičkové dokumenty. Ponoříte se v nich do dějin planety, civilizací, národů i kultur, odhalíte skutečné příčiny věcí, které se staly a poznáte dějiny našeho světa ze stránek, o nichý jste zatím ani netušili. 

Tip šéfredaktora:               Dnes bude hodně Egypta. Už se těším na oba pořady o něm, protože mě tahle země opravdu fascinuje. Kultura, která fungovala stejně asi desetkrát delší dobu než jsou Slované v Čechách, je prostě uhrančivá! ... Tomáš Karlík Atlas 4D (Atlas 4D) (3/3)
Vizuálně dechberoucí cesta časem a prostorem ze tří pozoruhodných míst planety: postupně navštívíme oblast Velké příkopové propadliny v Africe, Středozemí a havajské ostrovy. Zjistíte, jak tato místa před miliony let vznikala, jak se zde vyvíjelo lidské společenství i jaká je jejich současnost. Odhalte krásy nejzajímavějších míst na Zemi. Zjistěte, jak vypadala v minulosti a jak budou vypadat v budoucnosti… Americký dokumentární cyklus (2010)

 

Ramses III. - Mytický faraón

Ramses III. je oslavován jako poslední z velikých faraonů. Papyrus, který neměl nikdo nikdy objevit, však odkrývá jinou pravdu o jeho životě. Pravdu plnou msty a vražd… Britský dokument (2003)

 


Vzestup a pád impéria: Perská říše

Jaké události předcházely vzestupu a pádu mocných říší, jako byly Egypt, Persie, Řím nebo Kartágo? Tým odborníků zkoumá momenty, které rozhodovaly o zániku či přežití civilizací… Německý dokumentární cyklus (2010) Egypt, Perská říše, Řím, Kartágo – čtyři velké civilizace starověku, které dospěly k zániku. Proč? Dal se odvrátit? Tým historiků, ale také psychologů či lékařů se snaží najít odpovědi a ukazuje, jak někdy jediné rozhodnutí ve zlomku sekundy ovlivnilo chod dějin. Úchvatné okamžiky a díla minulosti před divákem vyvstávají také v počítačových rekonstrukcích.

 

Televizní program kanálu Prima ZOOM najdete TADY.


Jak naladit Prima ZOOM? Podívejte se na video!

Nalaďte si Prima Zoom

Jak bude vypadat další vysílání ZOOMu?

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabídne dokumentární skvosty především z produkce takových prestižních stanic, jako jsou BBC, National Geographic, ZDF nebo třeba Discovery.

Kromě nich ale budete moci sledovat i pořady dalších producentů, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta těch nejkvalitnějších dokumentů bude divákům představena v české televizní premiéře.
Vysílání ZOOMu bude rozděleno na různé tématické bloky - tak, aby si každý divák našel právě "svůj" den. Těchto sedm tematických bloků bude pevně ukotveno od pondělí do neděle v premiérách v hlavním vysílacím čase, tedy od 20.00 hodin do 23.00 hodin.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama