Úterý 12.února: ZOOM vás zve PO STOPÁCH HISTORIE

Po stopách historie - to je název bloku, který vás bude na ZOOMu čekat vždy v pondělí.
persie

Dějiny jsou jako jiný svět - můžeme o nich číst, můžeme o nich snít, ale nikdy je nespatříme na vlastní oči. Tohle napsal asi před sto lety jeden slavný francouzský historik. Kdyby mohl vidět některý z dokumentů o dějinách na ZOOMu, nikdy by takovou hloupist neřekl. Protože právě historie je tématem úterního bloku na Prima ZOOM.

Připravili jsme pro vás opět tři špičkové dokumenty. Ponoříte se v nich do dějin planety, civilizací, národů i kultur, odhalíte skutečné příčiny věcí, které se staly a poznáte dějiny našeho světa ze stránek, o nichý jste zatím ani netušili. 

Tip šéfredaktora:               Název Atlas 4D mě zpočátku  moc nenavnadil. Ale musím říct, že po prvním dílu, který běžel minulý týden, jsem názor rychle změnil. Určitě stojí za to, abychom se na něj podívali. Současně ale miluju Turecko a jeho historii, takže si dovolím doporučit i Kolébku bohů... Tomáš Karlík Atlas 4D (Atlas 4D) (2/3)
Vizuálně dechberoucí cesta časem a prostorem ze tří pozoruhodných míst planety: postupně navštívíme oblast Velké příkopové propadliny v Africe, Středozemí a havajské ostrovy. Zjistíte, jak tato místa před miliony let vznikala, jak se zde vyvíjelo lidské společenství i jaká je jejich současnost. Odhalte krásy nejzajímavějších míst na Zemi. Zjistěte, jak vypadala v minulosti a jak budou vypadat v budoucnosti… Americký dokumentární cyklus (2010


Kolébka bohů:

Přes deset tisíc let starý chrámový labyrint v jihovýchodním Turecku by podle vědců mohl skrývat jeden z největších archeologických objevů současné doby. Jde o nejstarší chrám světa? Britský dokument (2011)

Vzestup a pád impéria: Perská říše
Jaké události předcházely vzestupu a pádu mocných říší, jako byly Egypt, Persie, Řím nebo Kartágo? Tým odborníků zkoumá momenty, které rozhodly o zániku či přežití celých civilizací… Německý dokumentární cyklus (2010).

Anketa

Na jaký pořad na ZOOMu se 12. února těšíte nejvíc?

Televizní program kanálu Prima ZOOM najdete TADY.


Jak naladit Prima ZOOM? Podívejte se na video!

Nalaďte si Prima Zoom

Jak bude vypadat další vysílání ZOOMu?

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabídne dokumentární skvosty především z produkce takových prestižních stanic, jako jsou BBC, National Geographic, ZDF nebo třeba Discovery.

Kromě nich ale budete moci sledovat i pořady dalších producentů, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta těch nejkvalitnějších dokumentů bude divákům představena v české televizní premiéře.
Vysílání ZOOMu bude rozděleno na různé tématické bloky - tak, aby si každý divák našel právě "svůj" den. Těchto sedm tematických bloků bude pevně ukotveno od pondělí do neděle v premiérách v hlavním vysílacím čase, tedy od 20.00 hodin do 23.00 hodin.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama