Ufologický pátek na ZOOMu!

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to je pátek na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
Ufologický pátek

Můžete se těšit na dokumenty z bloků nazvaných Záhady a konspirace a pak Úžasné oceány. V každém bloku uvidíte vždy dvě zajímavé novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Záhady a konspirace

17.55 Utajená pravda (3)

Každý rok jsou lidmi z celého světa hlášeny tisíce případů zjevení UFO. Ať už se během posledních šedesáti let „ufouni“ objevili kdekoli, vždy se dostali do titulků.

V Nevadě se schází skupinka mužů a žen, která se snaží záhadné objekty identifikovat. Setkání jsou pravidelná. Jdou ven, umístí kamery a pozorují oblohu. Někdy opravdu vidí podivné věci a pak je hodiny analyzují.

Toto místo je Mekkou nadšenců UFO, protože se zde nejčastěji vyskytují fenomény, které nedokáže nikdo vysvětlit. Lidé věří, že nejsme ve vesmíru sami. Zjištění pravdy je ve středu zájmu ufologů již po desetiletí. UFO však není nic, co přiletí na požádání. Svatým grálem lovce UFO je nalezení skutečného létajícího talíře či vyfocení mrtvého či živého mimozemšťana...

18.55 Je to možné? I (10)

Dokument se věnuje oblíbenému tématu UFO. Prvním typem setkání je to, kdy je spatřen neidentifikovatelný předmět a nezanechá stopu. Takový případ se odehrál v březnu 2004 v Mexiku. Piloti vojenského průzkumného letadla při hledání drogových dealerů zaznamenali infračervený signál až jedenácti neznámých objektů. Nic jiného však nenašli. Po druhém typu setkání zůstanou stopy – třeba obrazce v polích. Třetí druh je osobní kontakt, čtvrtý únos člověka, jeho případné zkoumání apod. Fenomén UFO kvetl v prvních letech studené války, kdy lidé v obavách pozorovali oblohu. V červnu 1947 byly navíc v Roswellu nalezeny podivné trosky a rychle se rozšířilo, že to jsou zbytky mimozemské lodi. Marně vláda vysvětlovala, že jde o zbytky experimentálního meteorologického balonu. Zajímavé pozorování se odehrálo v Mexiku v červenci 1991, kdy se při zatmění na nebi objevilo zářící světlo, možná mimozemská loď...


Úžasné oceány

20.00 Rybí život (9+10)

Oceány pokrývají třetinu planety. Budeme pozorovat, jak se různé živočišné druhy v tomto prostoru pohybují. Medúzy patří mezi nejstarší podmořské tvory a vznášejí se. Lilijice bývají často považovány za rostliny, ale jsou to živočichové. Jejich plavání se spíše podobá letu. Hvězdice a ježci se přesunují pomocí trubkovitých končetin. Plži se pohybují podobně jako ti suchozemští a ploštěnci je napodobují. Některé druhy ale jezdí stopem. Patří mezi ně sasanky, které se přichytí na tělo kraba poustevníčka. Krab je korýš, takže již používá končetiny. Stejně jako mořské želvy, které kvůli kladení vajec mnohdy urazí stovky a stovky kilometrů. Olihně a sépie se zase pohybují vlněním jemného ploutevního lemu, který obklopuje jejich tělo. Chobotnice se přesouvají pomocí chapadel s přísavkami. Ryby jsou na tom docela jinak, pomáhá jim ocasní ploutev…

21.00 Karety obecné: Utajené roky

Poznejte neuvěřitelnou životní pouť karet obrovských od samotného vylíhnutí. O většině jejich života jsme donedávna neměli ani tušení; nyní můžeme poprvé odvyprávět celý želví příběh o výjimečné cestě, jež je plná nebezpečí a kterou úspěšně zdolá jen zlomek všech jedinců. Dokument sleduje životní putování jedné karety od chvíle, kdy je ještě ve skořápce, po okamžik, kdy se o třicet let později drápe na pláž, aby tu nakladla vejce do téhož písku, kde sama přišla na svět. Ony „utajené roky“ odkazují k době, během níž malé karetky zmizí v širém jižním Pacifiku, aby se až jaké dospělé objevily zpátky u australského pobřeží.

Nové schéma

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře. 14 tematických premiérových bloků bude pevně ukotveno tak, že od pondělí do neděle uvidíte vždy 2 novinkové bloky denně od 18.00 do 20.00 a od 20.00 do 22.00 hod. se zaměřením na:

premiérové bloky

18.00–20.00

20.00–22.00

pondělí

Volání divočiny

Největší katastrofy

úterý

Cestovatelé a dobrodruzi

Po stopách historie

středa

Zločin pod lupou

Fascinující příroda

čtvrtek

Tajemství Země a vesmíru

Zaostřeno na války

pátek

Záhady a konspirace

Úžasné oceány

sobota

Odkaz dávných civilizací

Úchvatná říše zvířat

neděle

Zázraky vědy a techniky

Ztracený svět dinosaurů

 

Po postupném přechodu na nové schéma bude celodenní struktura vysílání vždy 2x dva dvouhodinové bloky: 6–10 h, 10–14 h, 14–18 h, 18–22 h, 22–2 h a 2–6 h ráno.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama