Tip ZOOMu: Ochutnejte nejzajímavější vinobraní letošního roku! Kde?

Ochutnejte na trojské vinici sv. Kláry svěží Svatomartinská vína od našich předních vinařů i husí ragú!
Podzim a Svatomartinské v botanické zahradě

I letos se na vinici sv. Kláry slavnostně otevřou první vína ročníku 2015. Na terasách viničního domku poodhalíte 11. listopadu v 11 hodin kvalitu letošní sklizně. I když je vinice součástí trojské botanické zahrady, vstup je zdarma.

„První mladá vína jsou velmi svěží, ovocitá a převažuje v nich primární aroma jednotlivých odrůd. Často se v nich vyskytuje zbytkový oxid uhličitý, takže jemně perlí na jazyku. Zachováváme svatomartinskou tradici, a proto se na naší vinici koná už desátý ročník,“ říká Eliška Muchnová, vedoucí vinotéky trojské botanické zahrady.

Prodej Svatomartinského vína v posledních letech výrazně roste. Vinaři letos podle předběžných odhadů prodají zhruba 2 300 000 lahví. Den svatého Martina ale není jen o víně. „Ke svatému Martinovi patří i dobré jídlo, především tradiční martinská husa v nejrůznějších úpravách. Můžete se těšit na husí kaldoun nebo svatomartinské bramborové lokše plněné jemným husím ragú. A to všechno na vinici zbarvené do podzimních tónů, ze které je jedinečný výhled na Prahu,“ láká do botanické zahrady Muchnová.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama