Tip na akci: Věda prochází žaludkem!

Nevíte, co podniknout o víkendu? Máme pro vás tip na úžasnou akci!
Věda prochází žaludkem

První ročník vědecko-gastronomického festivalu přírodovědců uspokojí vaši touhu po vědomostech i po gurmánských zážitcích.

Netradiční festival nazvaný Věda prochází žaludkem je určen všem příznivcům dobrého jídla a přírodních věd. Bude se konat v sobotu 22. června 2013 od 14.00 do 22.00 hodin v Botanické zahradě Přírodovědecké fakulty UK (Na Slupi 16, Praha 2).

Během jednoho dne propojí odborníci z fakulty kulinářského umění se špičkovou vědou – a vy jste srdečně zváni na degustaci. Letos se zaměříme na Asii. Přijďte poznat rostliny, bylinky, ovoce či živočichy typické pro asijskou kuchyni a seznamte se s přípravou jak tradičních, tak zcela neobvyklých jídel.

ZOOM - Věda prochází žaludkem

 

Po celém areálu botanické zahrady najdete interaktivní stánky vědců a restaurací, u kterých vyzkoušíte své chuťové i čichové buňky.

Víte, co je karambola a co dobrého se dá v kuchyni připravit z tamarindu? To a mnoho dalšího se dozvíte během komentovaných prohlídek skleníku a zahrady, které se budou věnovat rostlinám používaným (nejen) v asijské gastronomii. Budete si také moci zasázet bylinky a přiblížíme vám geografii regionů, odkud tyto chutné ingredience pocházejí.

Chcete vyzkoušet speciality z Bangladéše, naučit se vyrábět sushi nebo ochutnat nezvykle vyhlížející produkty molekulární kuchyně? Pak rozhodně zamiřte do horní části zahrady. 

Podívejte se, jak vypadala minulá akce, na které byl ZOOM:

Dinosauři v Praze

Příznivci masitých pokrmů jistě ocení steaky připravované na lávových kamenech. Odvážlivci zas dostanou příležitost ochutnat hmyzí dezerty plné proteinů, třeba cvrčky v karamelu, moučné červy s česnekem nebo saranče v sezamovém trojobalu. Pokud preferujete vegetariánskou stravu, naučíme vás vařit z planých rostlin – dali byste si špenát z bršlice, nebo raději akátové květy v těstíčku?

ZOOM bude při tom

V Prima Zoom chillout zóně si odpočinete u příjemné hudby, dáte si kávu, případně se zúčastníte čajového obřadu. Hlavně však ochutnáte dendrochronologické zákusky; zuby si na nich nevylámete, zato se však naučíte leccos o letokruzích stromů.

Dámy si budou moci také připravit vlastní parfém či vonný olej s některou z exotických vůní Asie – třeba s vůní jasmínových květů, pačuli nebo zázvoru.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama