Tip na akci: Noc vědců v brněnském Technickém muzeu

Máme pro vás další tip na zajímavou akci, která by vás mohla bavit.
Noc vědců

V pátek 27. 10. 2013 od 18.00 do 24.00 hod. mohou všichni nadšenci a milovníci vědy zdarma navštívit Technické muzeum v Brně, kde bude připraven zajímavý doprovodný program nejen pro vědce, ale i pro širokou veřejnost. Vedle klasických muzejních expozic bude k vidění řada zajímavých praktických ukázek a přednášek. Motto letošního ročníku Noci vědců zní: „Energií k poznání“.

Na přípravě Noci vědců spolupracuje Technické muzeum v Brně (TMB) s Fakultou elektrotechniky a komunikačních technologií VUT v Brně a s Metodickým centrem konzervace (MCK), které je také součástí muzea a které působí jako odborné a výzkumné pracoviště pro konzervaci a restaurování památek.

Po oficiálním zahájení programu v 18.00 hodin proběhne křest odborné publikace PhDr. Františka Zřídkaveselého s názvem Soustavná elektrizace Moravy a Slezska 1918–1955 a následná beseda s autorem. Vydavatelem knihy je právě Technické muzeum v Brně.

Na co se těšit

Součástí tohoto programu bude také představení nové mobilní aplikace od společnosti LWI, kterou si mohou návštěvníci stáhnout do svých chytrých telefonů. Aplikace tak provede návštěvníky Salonem mechanické hudby, který je jednou ze stálých expozic TMB, a nabídne uživatelům fotografické náhledy, doplňující informace či audio ukázky hracích skříněk.

banner noc vědců

Na všechny fanoušky vědy čeká v muzeu dále pestrý program v podobě přednášek a hlavně praktických ukázek. Návštěvníci tak budou mít možnost podívat se, jak funguje Teslův transformátor nebo Jakobův žebřík. Dále jsou připravená témata jako například: 3D technologie a optická kouzla, magnetická levitace, řád chaosu, energie světla a tmy, měření ručním XRF spektrometrem nebo tvorba uceleného sbírkového fondu. Témat bude zkrátka celá pestrá řada a nové znalosti či čerstvé postřehy si odnese snad i ten nejzkušenější „vědátor“.

Odkdy do kdy?

Celý pestrý program si mohou návštěvníci vychutnat až do půlnoci. Vedle vzácné příležitosti navštívit muzeum v nočních hodinách je významnou předností také to, že je vstup na celou akci pro všechny zdarma.

Noc vědců se letos uskuteční v pátek 27. 9., a to na různých místech po celé České republice. Národním koordinátorem je Techmania Science Center v Plzni. Noc vědců si klade za cíl popularizovat výzkum a vědu, která pramení z lidské touhy poznávat, objevovat, obdivovat svět kolem nás. Letošní ročník tak přibližuje tento fascinující svět již po deváté.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama