Tajemství planiny Nazca odhaleno! Sledujte na ZOOMu

Vydejte se proti proudu času do dob, kdy se v Evropě dramaticky přesouvala mocenská centra a napříč zemí táhly „barbarské“ kmeny.
Kresby na planině Nazca

Dějiny jsou jako jiný svět – můžeme o nich číst, můžeme o nich snít, ale nikdy je nespatříme na vlastní oči.

Tohle napsal asi před sto lety jeden slavný francouzský historik. Kdyby mohl vidět některý z dokumentů o dějinách na ZOOMu, nikdy by takovou hloupost neřekl. Protože právě historie je tématem úterního bloku na Prima ZOOM.

Připravili jsme pro vás opět tři špičkové dokumenty. Ponoříte se v nich do dějin planety, civilizací, národů i kultur, odhalíte skutečné příčiny událostí, které se staly, a poznáte dějiny našeho světa ze stránek, o nichž jste zatím neměli ani tušení. 

Odhalený Egypt (2)

Odhalte záhady a tajemství starověké egyptské říše. Kdy skutečně vznikla? Proč faraonové stavěli monumentální pyramidy a najednou začali budovat hrobky pod zemí? Jaký je původ sfingy? Americký dokumentární seriál (2008)

Nazca: tajemné obrazce

Tip dramaturga: Zdá se, že kresby sloužily k pozorování slunečního cyklu. Podle výstřednějších teorií byly přistávacími plochami pro mimozemšťany. Tato fascinující kultura ale ukrývá ještě mnohá další tajemství… Pavel Němec Význam tajemných obrazců v poušti Atacama, které vytvořili Nazcové, zajímal archeology od jejich objevení. Nyní se zdá, že konečně víme, proč je zde budovali… Německý dokument (2009)

Barbarská tažení Evropou (4)

Některé barbarské kmeny žijící v Evropě dosáhly mimořádných vojenských úspěchů, až nakonec přispěly k zániku římského impéria. Jaké byly jejich vzestupy a pády? Německý dokument (2002)

Televizní program kanálu Prima ZOOM najdete TADY.


Jak naladit Prima ZOOM? Podívejte se na video!

 

 

Jak bude vypadat další vysílání ZOOMu?

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabídne dokumentární skvosty především z produkce takových prestižních stanic, jako jsou BBC, National Geographic, ZDF nebo třeba Discovery.

Kromě nich ale budete moci sledovat i pořady dalších producentů, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta těch nejkvalitnějších dokumentů bude divákům představena v české televizní premiéře.
Vysílání ZOOMu bude rozděleno na různé tématické bloky – tak, aby si každý divák našel právě "svůj" den. Těchto sedm tematických bloků bude pevně ukotveno od pondělí do neděle v premiérách v hlavním vysílacím čase, tedy od 20.00 hodin do 23.00 hodin.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama