Švédské vlky a další nebezpečné predátory poznáte v sobotu na ZOOMu

Čtyři premiérové dokumenty na dnešní den – to je sobota na ZOOMu. Přečtěte si, na co se můžete dnes těšit!
Vlk ve Švédsku

Můžete se těšit na dokumenty z bloků nazvaných Odkaz dávných civilizací a Úchvatná říše zvířat. V každém bloku uvidíte vždy dvě zajímavé novinky. A co na vás čeká konkrétně?

Odkaz dávných civilizací

17.50 Starověké objevy III (5)

Poznejte překvapivě vyspělé technologie dávných dob. První starověké počítací stroje, předchůdce robotů či dávné způsoby konstrukce lodí… Britský dokumentární seriál (2002)

 

18.55 Záhadné postavy dějin II (8, 9)

Chcete se dozvědět víc o legendárních postavách minulosti? Zda a jak skutečně žil Robin Hood či král Artuš? Kolik pravdy je za příběhem Rasputina a Johanky z Arku? A co skutečně předpověděl Nostradamus? Britský dokumentární seriál (2009)

Úchvatná říše zvířat

20.00 Vlk s vysílačkou

Vlci před sto lety ze Švédska téměř vymizeli a nyní se vracejí. Výzkumný tým sleduje vlka Ulrika, jehož teritorium má rozlohu 30 až 50 kilometrů čtverečních. Postupně dostal tři obojky s vysílačkou. Stejně tak i jeho družky, aby bylo možné sledovat jejich pohyb… Švédský dokument (2009)

21:45 Hostina predátorů

Malý kamenitý ostrůvek u nejjižnějšího pobřeží Afriky je domovem lachtanů. Právě odsud ti nejschopnější z nich vyrážejí za tahem sardinek. Mohou se tak spolu s ostatními dravými živočichy zúčastnit skutečné hostiny predátorů… Americký dokument (2004)

Vysílací schéma:

Programová skladba televizního kanálu Prima ZOOM nabízí dokumentární skvosty především z produkce BBC, National Geographic, Discovery či ZDF, ale i jiné, které v takové koncentraci nikde jinde nenajdete. Spousta dokumentů je divákům představena v české televizní premiéře.

premiérové bloky

18.00–20.00

20.00–22.00

pondělí

Volání divočiny

Největší katastrofy

úterý

Cestovatelé a dobrodruzi

Po stopách historie

středa

Zločin pod lupou

Fascinující příroda

čtvrtek

Tajemství Země a vesmíru

Zaostřeno na války

pátek

Záhady a konspirace

Úžasné oceány

sobota

Odkaz dávných civilizací

Úchvatná říše zvířat

neděle

Zázraky vědy a techniky

Život na ostro

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama